Książnica Podlaska. Maszyna do pisania, na której tworzył Wiesław Kazanecki zasiliła zbiory specjalne (zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Fot. Bogumiła Maleszewska-Oksztol/Książnica Podlaska
(dor)

Książnica Podlaska. Maszyna do pisania, na której tworzył Wiesław Kazanecki zasiliła zbiory specjalne (zdjęcia)

(dor)

Maszyna do pisania, na której tworzył Wiesław Kazanecki, dokumenty i pamiątki po poecie trafiły do Książnicy Podlaskiej.

- Przekazuję te materiały Książnicy Podlaskiej, bo to miejsce, gdzie spuścizna i pamięć po moim mężu nie zaginie – powiedziała Halina Kazanecka, przekazując na ręce Jolanty Gadek – dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku dokumenty i pamiątki po znanym, białostockim poecie, patronie Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku.

Materiały trafiły do Książnicy w ostatnich dniach 2019 roku. Jak podkreśla Jolanta Gadek, to dla biblioteki szczególne wyróżnienie: - Cieszymy się, że Pani Halina Kazanecka obdarzyła nas zaufaniem. Książnica od wielu lat gromadzi, publikuje i promuje twórczość Wiesława Kazaneckiego, wybitnego poety.

W 2019 roku minęło 30 lat od Jego śmierci. Dzięki przychylności pani Haliny, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni, dysponujemy licencją na wydanie dzieł zebranych poety i trwają właśnie prace nad opracowaniem publikacji. Mamy nadzieję, że ujrzy ona światło dzienne w 2020 roku.

Wszystkie przekazane rzeczy trafiły do Działu Zbiorów Specjalnych, gdzie będą przechowywane w odpowiednich
warunkach. Zbiory zostały zakwalifikowane jako szczególnie cenne, udostępniane będą zgodnie z zasadami zawartymi w

Regulaminie udostępniania zbiorów szczególnie cennych (Regulamin dostępny pod adresem: http://bip.kp.wrotapodlasia.pl/regulaminy/).

(dor)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.