KSK Noteć Inowrocław musi zwyciężyć

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fjałkowski
Maciej [email protected]

KSK Noteć Inowrocław musi zwyciężyć

Maciej [email protected]

Runda zasadnicza pierwszej ligi mężczyzn wkracza w decydująca fazę. KSK Noteć podejmuje AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (godz. 18).

Kujawianie po piątkowej przegranej w stolicy z Legią Warszawa (68:116) spadli na jedenaste miejsce w tabeli.

Celem drużyny kierowanej przez Łukasza Żytkę jest utrzymanie się w rozgrywkach. Mile widziany jest awans do fazy play off (dla zespołów z miejsc 1-8), ale z pewnością sympatycy Noteci będą zadowoleni jeśli ich pupile uplasują się na pozycjach 9-10. Natomiast ekipom z pozycji 11-16 przyjdzie rywalizować o ligowy byt w rundzie play out.

Większość klubów ma do rozegrania po 7 spotkań (są też trzy mecze zaległe). Inowrocławianie (bilans 9:14) tracą punkt do Nysy Kłodzko (10:13, wszystkie wygrane we własnej hali).

Mają natomiast identyczny dorobek jak SKK Siedlce, ACK UTH Rosa Radom i Spójnia Stargard (po 9:14). Dużo mniejsze szanse na miejsce w 10 mają Biofarm Basket Poznań (7:15), Exact Systems Śląsk Wrocław (6:16), AZS Katowice (6:17) i GTK Gliwice (5:17).

Noteć - poza potyczką ze Ślązakami - gościć będzie teamy z Wrocławia, Pruszkowa i Łańcuta. Natomiast pojadą do Tychów, Krosna i Stargardu. Terminarz nie jest więc zbyt łaskawy. Zwycięstw muszą szukać muszą przede wszystkim w spotkaniach rozegranych w hali na Rąbinie oraz w meczu ze Spójnią.

Dziś Noteć zagra ponownie bez kontuzjowanego Bartosza Pochockiego. Zawodnicy zdają sobie sprawę z sytuacji w tabeli. Są faworytami meczu z akademikami z Katowic. Nie mogą zlekceważyć rywali. Muszą zachować koncentrację przez całe 40 minut. Pod koszem i na obwodzie mają bowiem przewagę. Ślązacy na wyjazdach grają nieskutecznie (2:8). Nie mają wyraźnego lidera. Aż sześciu graczy zdobywa średnio 6-10 punktów w każdym meczu.

W poniedziałek Aleksander Filipiak, Seweryn Sroczyński oraz trener Żytko poprowadzili zajęcia wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu. Zajęcia odbyły się w ramach kampanii „Stop zwolnieniom z WF-u”. Akcja ma na celu zachęcić uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej.

Dzieci otrzymały bilety na mecz Noteci z AZS AWF Katowice oraz długopisy KSK. Zadowoleni uczniowie przygotowali dla koszykarzy Noteci piękne laurki.

AZS AWF - KSK Noteć 62:69 (20:19, 23:9, 10:17, 9:24), Leszczyński 12, Piotrkowski 9, Grzegorzewski 8, Kurdupski 8, Migała 8, Nowak 6, Gospodarek 4, Nowerski 3, Kolenda 2, Szczypka 2, Kozak 0 - Adamczewski 24, A. Filipiak 12, Pochocki 9, Maciejewski 8, Ratajczak 7, Michałek 4, Dusiło 3, Wierzbicki 2, S. Sroczyński 0, Korólczyk 0.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.