Kto będzie szefem PiS w regionie?

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz/Piotr Smoliński
Marta Gawina

Kto będzie szefem PiS w regionie?

Marta Gawina

W sobotę w Białymstoku odbędzie się zjazd delegatów Prawa i Sprawiedliwości. Początek o godz. 11. W jego trakcie zostanie wybrany nowy szef partii w naszym województwie.

Kto nim będzie? Oficjalnie nikt o nazwiskach nie chce na razie rozmawiać. Nieoficjalnie wiadomo więcej. Największe szanse na stanowisko szefa PiS w regionie ma poseł Krzysztof Jurgiel. Od sześciu lat kieruje podlaskimi strukturami. Swojego startu w wyborach nie chce komentować.

- Nie wypowiadam się na ten temat - ucina poseł Krzysztof Jurgiel.

Nie jest jednak tajemnicą, że wewnątrz partii minister Jurgiel ma silnego przeciwnika. To poseł z Suwałk Jarosław Zieliński, obecnie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. On też jest wymieniany jako ewentualny kandydat na szefa PiS w Podlaskiem. Sam wypowiada się na ten temat bardzo ostrożnie. - Decyzja desygnowania kandydata należy do prezesa PiS - podkreśla Jarosław Zieliński.

Dodaje, że wybrany w sobotę prezes powinien tak kierować partią, by dobra zmiana była tak samo widoczna w regionie jak w kraju. PiS powinien też otwierać się na nowe środowiska w tym akademickie, naukowe.

- Partia powinna być tak zarządzana, by za dwa lata wygrała wybory samorządowe do sejmiku. To jest możliwe - dodaje poseł Zieliński.

Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.