Marta Gawina

Kto chce do Brukseli? Zaczynają się wyborcze przymiarki do Parlamentu Europejskiego

Kto chce do Brukseli? Zaczynają się wyborcze przymiarki do Parlamentu Europejskiego
Marta Gawina

Nowego lidera będzie musiała poszukać Platforma. Z PE i polityką żegna się prof. Barbara Kudrycka. To ma być jej ostatnia kadencja w Brukseli. Na kogo postawi PiS? Niewykluczone, że ponownie na obecnego europosła prof. Karola Karskiego.

Nie będę kandydowała do Parlamentu Europejskiego z kilku powodów. Przede wszystkim nie odnajduje się w dzisiejszym dyskursie politycznym, w którym używa się często nieparlamentarnego języka, obraża przeciwników politycznych. Po drugie, potrzebne jest nowe otwarcie ze strony jednoczącej się opozycji, potrzebne są nowe twarze, silne osobowości - wymienia prof. Barbara Kudrycka, podlaska europosłanka. W polityce działa już 15 lat. Była m.in. ministrem nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska. Teraz mówi polityce dość.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.