Norbert Ziętal

Kto dostanie świadczenie z programu Mama 4 Plus

Wojciech Dyląg: Świadczenie uzupełni rentę lub emeryturę do kwoty 1100 zł brutto Fot. Krzysztof Kapica Wojciech Dyląg: Świadczenie uzupełni rentę lub emeryturę do kwoty 1100 zł brutto
Norbert Ziętal

Rozmowa z Wojciechem Dylągiem, regionalnym rzecznikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Podkarpaciu.

Kto może otrzymać świadczenie w ramach nowego programu „Mama 4+”?

Może być przyznane matce, która ukończyła 60 lat, urodziła i wychowała lub wychowała co najmniej czworo dzieci lub ojcu, który ukończył 65 lat i wychował co najmniej czworo dzieci, w przypadku śmierci matki dzieci, albo porzucenia dzieci przez matkę, lub w przypadku długotrwałego zaprzestania wychowywania dzieci przez matkę. Świadczenie może być przyznane matce lub ojcu, jeśli nie posiada dochodu zapewniającego niezbędne środki utrzymania.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Norbert Ziętal

Od 1996 roku zajmuję się opowiadaniem historii różnych osób i miejsc. Tekstami, zdjęciami, filmami oraz infografikami. Zaczynałem w malutkim tygodniku w Przemyślu, w którym nie było komputerów, używało się tam jeszcze maszyn do pisania. Przynosiłem do tej redakcji wydruki z domowego komputera. Dzisiaj Internet to podstawa, cały warsztat multimedialnego dziennikarza można zmieścić w niewielkim smartfonie a biuro „urządzić” w dowolnym miejscu. A jutro? The sky is the limit - ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jestem członkiem hobbystycznej, międzynarodowej grupy zajmującej się sztuczną inteligencją, w tym botami pracującymi dla mediów. Pewnie za jakiś czas to one zastąpią dziennikarzy-ludzi. W pracy zajmuję się szeroką tematyką. Najlepiej czuję się w tematach gospodarczych, finansowych, nowych technologii, podróżniczych, służb mundurowych, politycznych, samorządowych, historycznych. Lubię „odkrywać” i opowiadać historie ciekawych, szerzej nieznanych ludzi. Prywatnie uwielbiam podróżować, jednak bez pośrednictwa biur turystycznych. Z moimi dwiema córkami, 6- i 9-letnią, wspólnie poznajemy świat kodowania komputerów, social mediów i klocków Lego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.