Kto kogo zna i za czym lobbuje, czyli awantura o boiska MOSP-u

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Kto kogo zna i za czym lobbuje, czyli awantura o boiska MOSP-u

Tomasz Mikulicz

PiS chce wymóc na prezydencie przekazanie 700 tys. zł na modernizację boisk przy Świętokrzyskiej. PO mówi, że PiS wprowadza niesmaczny zwyczaj załatwiania spraw przez znajomości

- Trzeba zrealizować tę inwestycję, a nie robić podśmiechujki - powiedział na poniedziałkowej sesji Zbigniew Brożek z PiS.

Dyskutowano o planowanej przez Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego modernizacji boisk przy ul. Świętokrzyskiej. Minister sportu przyznał na inwestycję 800 tys. zł. By wziąć te pieniądze MOSP musi dostać od miasta 700 tys. zł na wkład własny. Taką kwotę w tegorocznym budżecie zapisali radni PiS. Prezydent Tadeusz Truskolaski mówił w poniedziałek na naszych łamach, że nie ma możliwości prawnej, by te pieniądze przyznać.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się:

 

  • dlaczego miasto nie chce przekazać 700 tys. zł na modernizację boisk, a także jakie rozwiązanie konfliktu widzi prezes MOSP i radni PiS

 

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.