Kultura wychodzi w plener. Na lato

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Joanna Pluta

Kultura wychodzi w plener. Na lato

Joanna Pluta

Zbliża się półmetek wakacji. Sprawdzamy dla Państwa - tych dużych i trochę młodszych - co jeszcze będzie się działo w mieście.

Najwięcej oczywiście będzie się działo na świeżym powietrzu. W najbliższy czwartek można wybrać teatr albo kino pod chmurką. O godz. 20 na parkingu Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12-14 w ramach cyklu Letnia Scena Impro wystąpi grupa improwizacyjna Poławiacze Pereł. Lubelski duet połączy siły z bydgoskim teatrem WymyWammy. Wstęp wolny.

Za bilet nie będą także musieli płacić ci, którzy wybiorą się na plenerowy seans na podwórko klubu Mózg przy Gdańskiej 10 w ramach cyklu Letnie Pranie Mózgu. W czwartek o godz. 22 zobaczymy tam film „Aferim!” (reż. Radu Jude). Dzień później o godz. 22 także w Mózgu i także w ramach Letniego Prania Mózgu czeka nas impreza. Na nią wstęp jest już płatny - kosztuje 15 zł. Zagrają Three Kings, Cyryl, Freeze oraz Ola Teks. O dekoracje zadba Projekt Utopia.

Również w piątek, ale nieco wcześniej, bo o godz. 18 na barce Lemara czeka nas następny Letni Koncert Promenadowy. Na scenie zaprezentuje się Orkiestra dęta MGOK w Dobrczu pod dyrekcją Adama Idzińskiego.

W weekend warto się wybrać do Ostromecka. Będzie tam trwał VI Ogólnopolski Festiwal Tańców w Kręgu. Jak mówią sami jego organizatorzy, głównym celem imprezy jest ukazywanie bogactwa kultur narodowych i etnicznych, integracja społeczności lokalnych z różnych grup wiekowych oraz proponowanie tańców etnicznych jako ciekawego sposobu spędzania czasu. Festiwal rozpocznie się częścią warsztatową w piątek o godz. 16, a skończy w niedzielę o godz. 16 plenerem tanecznym, na którym prócz prezentacji tanecznych zaplanowano naukę podstawowych kroków do muzyki greckiej i innych narodów świata. Zapraszamy!

W sobotę i niedzielę coś dla siebie znajdą dzieci - zarówno w Bydgoszczy, jak i w Ostromecku. W sobotę o godz. 12 w Ostromecku zaczną się warsztaty „Tańce pełne wakacji”, które prowadzi pedagog, instruktor tańca Enia Rożankowska.

W niedzielę o godz. 17 natomiast warto się wybrać do amfiteatru przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy, gdzie rozpocznie się spektakl „Mimi Czarodzieje” w wykonaniu Teatru Planet M. To urokliwa historia o miłości i czarach. Aktorzy Teatru Planeta M bawią się konwencją starego kina, pantomimy, magii i iluzji. Wyczarowują na naszych oczach świat pełen ciepłych emocji. Wstęp na spektakl będzie wolny.

Kilka ciekawych propozycji ma na ten tydzień kino Orzeł działające w Miejskim Centrum Kultury. Dziś dwa razy będzie można obejrzeć film „Le Mans 3D” (reż. James Erskine) - o godz. 16 i 18.15. Oprócz tego o godz. 20.15 obejrzymy w Orle jeszcze film „Kamper” w reżyserii Łukasza Grzegorzka. W piątek z kolei zaplanowano tam dwie premiery - pierwsza to polskie „Zjednoczone stany miłości”, druga to „The Neon Demon”. Bilety na seanse kosztują 11 i 14 zł.

W niedzielę o godz. 19 w amfiteatrze przy Operze Nova kolejny koncert Rzeki Muzyki. Zagra Piotr Nowak, pianista.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.