Kultura wyjdzie z POM-PĄ na ulice i rozświetli parki

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Jerzy Doroszkiewicz

Kultura wyjdzie z POM-PĄ na ulice i rozświetli parki

Jerzy Doroszkiewicz

Muzyka barokowa zabrzmi w Pałacu Branickich, a blues na świętującej w tym roku 10-lecie Alei Bluesa. Miasto rozdysponowało właśnie 340 tys. zł na 13 różnych wydarzeń.

Najwięcej - 80 tys. zł - otrzymało Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie. - Jeśli nie uda nam się zdobyć dodatkowych pieniędzy, festiwal będzie dwa razy mniejszy - obawia się Damian Dworakowski ze Stowarzyszenia Kreatywne Podlasie, które ma zorganizować V Festiwal Światła i Sztuki Ulicy „Lumo Bjalistoko” 2018. Ale obiecuje, że na pewno będzie mapping i oczywiście pojawią się instalacje świetlne. Namawia też do współpracy wszystkich zainteresowanych taką formą sztuki.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.