Kurs strzelecki Wojsk Obrony Terytorialnej na toruńskim poligonie

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski/Polska Press
Adam Mroczek

Kurs strzelecki Wojsk Obrony Terytorialnej na toruńskim poligonie

Adam Mroczek

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej ćwiczyli na toruńskim poligonie strzelanie z karabinów maszynowych.

Toruń. Strzelanie na poligonie

W czwartek 3 lutego 2022 roku, na terenie toruńskiego poligonu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej realizowało kurs instruktorów UKM-2000. W godzinach od 10:00 do 12:00 odbywały się strzelania sytuacyjne z karabinów UKM-2000.

- Jest to już kolejna edycja tych kursów, w którym biorą udział żołnierze z całej Polski. W tym konkretnym wzięło udział 7 osób. Uczestnikami są celowniczy, który bezpośrednio obsługuje karabin maszynowy oraz strzelec, który mu pomaga. Kurs instruktorski na ten standardowy rodzaj karabinu przygotowuje te osoby do prowadzenia działań w swoich macierzystych jednostkach. Na ten rok zaplanowane są łącznie trzy edycje, ale jeśli będzie większe zapotrzebowanie, to nasze centrum postara się o kolejne takie kursy - tłumaczy ppor. Krzysztof Wójcik, oficer prasowy CSWOT w Toruniu.

Najwięcej rekrutów w 8 KP BOT!

Jak dowiedzieć się można ze strony 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 17 grudnia 2021 roku, brygada przyjęła ponad 130 nowych ochotników. Tym samym liczba służących w jej strukturach żołnierzy przekroczyła 2000. Około 90 proc. z nich to żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej, którzy łączą życie rodzinne i zawodowe ze służbą w OT. W październiku zeszłego roku brygada pierwszy raz przyjęła ponad 200 żołnierzy jednego dnia. W planach jest stworzenie 84 batalionu we Włocławku, który umożliwi służbę ponad 600 kolejnym żołnierzom.

Adam Mroczek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.