Kursy reedukacyjne dla kierowców. Nowe przepisy od 2018 roku [utrata prawa jazdy, punkty karne]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Kursy reedukacyjne dla kierowców. Nowe przepisy od 2018 roku [utrata prawa jazdy, punkty karne]

Sławomir Bobbe

Bydgoski zawodowy kierowca tak długo czekał na rozpoczęcie kursów reedukacyjnych dla kierowców, że napisał do premier Szydło. Co odpowiedziała?

- Jestem kierowcą, któremu zatrzymano prawo jazdy w związku z przekroczeniem liczby 24 punktów otrzymanych za naruszenie przepisów ruchu drogowego - szczerze napisał do ówczesnej premier Beaty Szydło pan Edward (nazwisko do wiadomości redakcji), zawodowy bydgoski kierowca z wieloletnim stażem. - Ja jak i inni kierowcy pragniemy odzyskać prawo jazdy poprzez uczestnictwo w kursie reedukacyjnym w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego czekając na wejście w życie przepisów ustawy o kierujących pojazdami i zorganizowanie odpowiednich kursów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Jak zarabiać bez prawka?

Kierowca mówi, że utrata prawa jazdy i odzyskanie go poprzez zdawanie ponowne egzaminów, gdy ma się wiele kategorii prawa jazdy, jest w praktyce niezwykle trudne, a to z kolei uniemożliwia wykonywanie zawodu i zarobkowanie kierowcom zawodowym.

Należałoby przypuszczać, że osoba posiadająca więcej kategorii prawa jazdy, a w szczególności wykonująca zawód kierowcy powinna przykładać duża wagę do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Skoro kursy mają wejść w życie za kilka dni, dlaczego nie ma o tym informacji w żadnym z WORD-ów? Nie wiadomo czy i w jaki sposób można się na takie kursy zgłaszać, ani nawet - kiedy zostaną zorganizowane - żali się nasz Czytelnik.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.