Julita Januszkiewicz

Łapy. Budżet obywatelski na 2020 rok. Mieszkańcy zgłosili 45 pomysłów

Joanna Micota, sekretarz gminy Łapy Fot. Wojciech Wojtkielewicz Joanna Micota, sekretarz gminy Łapy
Julita Januszkiewicz

Nowe chodniki, place zabaw, siłownie bądź wiaty. Łapianie do budżetu obywatelskiego na 2020 rok zgłosili 45 pomysłów. Teraz magistrat przeanalizuje czy spełniają one wymogi formalne. Potem zostanie ogłoszona lista projektów, które zostaną zakwalifikowane do głosowania. Bo to mieszkańcy zdecydują na co zostaną wydane pieniądze.

Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej gminy za udział w pierwszym etapie prac nad budżetem obywatelskim na rok 2020. Liczba zgłoszonych propozycji pokazuje, że łapianom nie brakuje pomysłów i że zależy im na rozwoju gminy oraz swojego najbliższego sąsiedztwa – mówi Krzysztof Gołaszewski, Burmistrz Łap.

Po raz pierwszy mieszkańcy Łap zdecydują na co pójdzie 240 tys. złotych. Taka suma zostanie podzielona na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2020.

Właśnie zakończył się nabór wniosków. Łapianie zgłosili 45 propozycji. Są różne, od budowlanych po organizację czasu wolnego.

Mieszkańcy Łap chcą modernizacji drogi, budowy chodnika, zagospodarowania terenu. Są także propozycje budowy placów zabaw, wiat, siłowni i straganów. Wśród projektów jest też monitoring, a nawet przewóz osób. Ale są też pomysły zorganizowania np. gier i zabaw lub pikników plenerowych.

- Ilość złożonych wniosków to dowód na to, że nasze miasto ma wielu społeczników, którzy przychodzili na spotkania, dzwonili, dopytywali, opisali zadania, zebrali podpisy. Teraz urząd, do 16 września br. będzie zajmował się oceną formalno-prawną i merytoryczną, następnie opublikuje listę projektów zakwalifikowanych i odda mieszkańcom pod głosowanie zgłoszone zadania. Biorąc pod uwagę fakt, że budżet obywatelski realizujemy w naszej gminie po raz pierwszy jesteśmy pod wielkim wrażeniem kreatywności naszych mieszkańców

– mówi Joanna Micota, sekretarz gminy Łapy.

Do 31 października będą znane wyniki głosowania. Wybrane zadania zostaną zrealizowane w 2020 r.

Do czego służy serwis budzetalert.pl

W serwisie Budżet Alert dowiesz się, czy w Twojej gminie jest budżet obywatelski. Znajdziesz tu aktualny harmonogram, poznasz zasady zgłaszania projektów, dowiesz się kiedy i gdzie oficjalnie zgłosić projekt. Budżet Alert pozwala Ci również opublikować Twój pomysł, opisać, go, dodać zdjęcia, oznaczyć miejsce na mapie i przedstawić innym, aby zbudować poparcie. Jeśli nie masz pomysłu, u nas możesz znaleźć inspirację. Możesz również przeglądać pomysły, które proponują do realizacji mieszkanki i mieszkańcy Twojej najbliższej okolicy. Będziesz wiedział na co możesz zagłosować.

Budżet alert

Budżet alert - wszystkie informacje o budżecie obywatelskim

Julita Januszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.