Julita Januszkiewicz

Łapy dostały miliony na dom kultury. Pieniądze przyznał zarząd województwa podlaskiego

Łapy dostały miliony na dom kultury. Pieniądze przyznał zarząd województwa podlaskiego Fot. lapy.pl Łapy dostały miliony na dom kultury. Pieniądze przyznał zarząd województwa podlaskiego
Julita Januszkiewicz

Wprawdzie budowa domu kultury przy ul. Głównej 8 trwa już kilka miesięcy, zarząd województwa, właśnie przyznał na to 8 mln zł dotacji.

Za te pieniądze powstanie dom kultury. Będzie to czterokondygnacyjny gmach o pow. 1400 mkw. Znajdą się tu m.in. sala taneczno-baletowa z lustrami, sala kameralna, w której ćwiczyć będą mogły grupy teatralne i zespoły muzyczne. Zostanie też wybudowana sala widowiskowo-teatralno-koncertowa na ok. 300 miejsc.– Dla Łap to wspaniała informacja. Długo czekaliśmy na budynek domu kultury na miarę XXI wieku, który pozwoli na zaspokojenie potrzeb kulturalnych, zwłaszcza dzieci i młodzieży – podkreśla Urszula Jabłońska, burmistrz Łap.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.