Łapy. Trwa rekrutacja do przedszkoli 2020. Już jest więcej podań niż miejsc

Czytaj dalej
Fot. Przedszkole nr 1 w Łapach
Julita Januszkiewicz

Łapy. Trwa rekrutacja do przedszkoli 2020. Już jest więcej podań niż miejsc

Julita Januszkiewicz

Jeszcze tylko do poniedziałku (24 lutego) trwa nabór do samorządowych przedszkoli w Łapach i do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Ale już wiadomo, że podań jest więcej niż wolnych miejsc.

Przedszkole nr 1 w Łapach chce przyjąć 185 dzieci wieku 3, 4 i 5 lat. Bo od dwóch lat nie ma tutaj klas zerowych. Rodzice, którzy chcą, by ich dzieci kontynuowały naukę w łapskiej jedynce złożyli już deklaracje.

- Mamy 126 takich deklaracji, a na proces rekrutacyjny wolnych miejsc mamy 59 - wylicza Wiesława Wincenciak, dyrektor Przedszkola nr 1 w Łapach.

Jak się dowiedzieliśmy we wtorek (18 lutego), wpłynęło już tyle samo podań. W pierwszej kolejności według kryteriów ustawowych będą przyjęte dzieci z wielodzietnych rodzin, wychowywane przez samotnych rodziców, a także dzieci niepełnosprawne.

Natomiast Przedszkole nr 2 w Łapach przygotowało 218 miejsc. Już wiadomo, że naukę będzie tutaj kontynuowało 153 dzieci. Bo tyle wpłynęło deklaracji. Składali je rodzice dzieci uczęszczających do tego przedszkola.

- Mamy więc jeszcze 65 wolnych miejsc - wylicza Małgorzata Perkowska, wicedyrektor łapskiej "dwójki".

Tymczasem do tej placówki wpłynęło już 70 podań. A chętnych może być więcej. Bo zapisy trwają do 24 lutego.

- W pierwszej kolejności, według kryteriów ustawowych będą przyjęte dzieci z rodzin wielodzietnych, dzieci, które są samotnie wychowywane, gdy są niepełnosprawne bądź mają niepełnosprawnych rodziców lub rodzeństwo - wylicza Perkowska.

Rekrutacja do przedszkoli w Łapach 2020: Ważne terminy

Trwa też nabór do klas pierwszych do łapskich podstawówek. Co ciekawe, Szkole Podstawowa nr 1 w Łapach ma dwa adresy. Mieści się w budynkach przy ul. Polnej 9 i Matejki 19 (budynek dawnego gimnazjum). Rodzice mogą więc zdecydować, gdzie ich pociechy będą się uczyły od września. Obecnie w szkole przy Matejki funkcjonują klasy V- VIII.

Zapisy potrwają do 24 lutego.

Julita Januszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.