Lekarz zlekceważył stan dziecka? 13-letni Paweł trafił do szpitala, nie ma z nim kontaktu. Sprawą zajęła się prokuratura

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Wojsa
Bartosz Wojsa

Lekarz zlekceważył stan dziecka? 13-letni Paweł trafił do szpitala, nie ma z nim kontaktu. Sprawą zajęła się prokuratura

Bartosz Wojsa

Prokuratura Rejonowa w Rybniku zleciła przesłuchania świadków w sprawie 13-letniego Pawła Reka z Rybnika, którego zły stan zdrowia miał zlekceważyć lekarz. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Katowicach.

- W tym tygodniu zleciłam policjantom pierwsze przesłuchania świadków. Kolejne przesłuchania będziemy prowadzić w sierpniu - mówi prokurator Malwina Pawela-Szendzielorz z Prokuratury Rejonowej w Rybniku.

Chodzi o szokującą sprawę 13-letniego Pawła Reka z Rybnika, którego zły stan zdrowia mieli zlekceważyć lekarze. Karetkę do chłopca wzywano trzy razy, a lekarz miał stwierdzić, że Lucyna Rek, mama 13-latka, to „histeryczka”. W karcie wpisano, że chłopiec „symuluje utratę przytomności”.

Do zdarzenia doszło 12 czerwca w Rybniku. Paweł, wracając z wycieczki szkolnej, źle się poczuł. Zaczął wymiotować krwią, skarżył się na bóle głowy i zawroty. Kiedy jego stan się pogarszał, na numer 112 zadzwonili jego koledzy.

- Dyspozytor odpowiedział im, żeby nie robili sobie żartów i odłożył słuchawkę - mówi Marcin Rek, ojciec chłopca. - Mojego syna zauważyła wtedy sprzątaczka z pobliskiego komisariatu policji. Zadzwoniła drugi raz i dopiero wysłano karetkę - dodaje.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bartosz Wojsa

Z Dziennikiem Zachodnim związany jestem od 16. roku życia, czyli już od 8 lat. Na początku pracowałem w rybnickim oddziale redakcji, później w oddziale Śląsk, w Wydarzeniach, a teraz - w Newsroomie. Na co dzień zajmuję się m.in. tematami związanymi z górnictwem, edukacją i sprawami społecznymi. Piszę też o sprawach lifestylowych, kryminalnych, a także tych związanych ze zwierzętami. Do tego wszystkiego prowadzę program wideo TyDZień, który jest podsumowaniem wydarzeń każdego minionego tygodnia. Urodziłem się w Jastrzębiu-Zdroju, ale obecnie mieszkam w Katowicach. Jestem dumnym opiekunem 1,5-rocznego psa Atreusa, szpica miniaturowego. W wolnych chwilach gram na pianinie i spędzam czas z najbliższymi.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.