af

Lekarze zarobią więcej. Warunek: praca na jednym etacie

Lekarze zarobią więcej. Warunek: praca na jednym etacie Fot. K.Kapica
af

Lekarze specjaliści zarabiają na etacie średnio 4-5 tysiąca złotych brutto. Mogą mieć niecałe dwa tysiące więcej. Muszą spełnić jeden warunek, nie będą leczyć i dyżurować w innych placówkach, które mają kontrakt z NFZ.

Lekarze specjaliści zarabiają na etacie średnio 4-5 tys. złotych brutto. Mogą mieć niecałe dwa tysiące więcej. Muszą spełnić jeden warunek - nie będą leczyć i dyżurować w innych placówkach, które mają kontrakt z NFZ.

Nowelizacja przepisów, która weszła w życie pod koniec sierpnia, gwarantuje lekarzom podwyżkę pensji zasadniczej do 6750 złotych brutto miesięcznie, jeśli zrezygnują z dyżurowania w innych szpitalach.

Dla specjalistów, którzy średnio zarabiają 4-5 tys. złotych brutto, to dość kusząca propozycja. O tym, ilu lekarzy skorzystało z takiej możliwości, wiadomo będzie po 7 września. Jeśli do tego czasu złożą wniosek, otrzymają wyrównanie do nowej pensji od 1 lipca.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Problem może pojawić się  w innych szpitalach w regionie. Jeśli lekarze podpiszą tzw. lojalki, nie będą już brać dyżurów w kolejnych placówkach. "

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
af

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.