Marta Gawina

Liderzy list wyborczych wychodzą z cienia. Czy wpłyną na sondaże?

Liderzy list wyborczych wychodzą z cienia. Czy wpłyną na sondaże?
Marta Gawina

Prawo i Sprawiedliwość postawi raczej na obecnych radnych. Wśród liderów Koalicji Obywatelskiej mogą pojawić się nowe nazwiska. Kompletowanie list wyborczych do białostockiej rady miasta właśnie dobiega końca. Obecnie sondaże dają niewielką przewagę Koalicji Obywatelskiej. Druga jest Zjednoczona Prawica.

Najpóźniej do 16 września poznamy wszystkich chętnych do Rady Miasta Białystok. To wtedy mija termin zgłaszania kandydatów na radnych. Na razie trwają ostatnie ustalenia, przetasowania, dyskusje. Liderzy list wyborczych są już praktycznie uzgodnieni, choć - jak przyznają szefowie komitetów wyborczych - nawet w ostatnim momencie może dojść do zmiany.

Niewykluczone, że już dziś poznamy kandydatów PiS i Zjednoczonej Prawicy do miejskiej rady. Według naszych informacji wśród liderów pięciu list wyborczych (bo na tyle okręgów podzielony jest Białystok) dominują obecni radni. Jedynki mają otrzymać Katarzyna Siemieniuk, Agnieszka Rzeszewska, Jacek Chańko, oraz Henryk Dębowski, który teraz przewodniczy klubowi PiS w radzie miasta. Wśród jedynek wymieniany jest również Mariusz Gromko, obecnie przewodniczący rady miasta z PiS, choć pozycja lidera w jego przypadku nie jest jeszcze przesądzona. Na wysokie miejsce może też liczyć były radny Mariusz Nahajewski, który cztery lata temu nie zdobył mandatu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.