Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Lidia Chmielewska: To hieny cmentarne odkomunizowały pomnik mojego męża

Czytaj dalej
Fot. Jerzy Doroszkiewicz
Tomasz Mikulicz

Lidia Chmielewska: To hieny cmentarne odkomunizowały pomnik mojego męża

Tomasz Mikulicz

Wdowa po Janie Chmielewskim, autorze monumentu Bohaterów Ziemi Białostockiej, nie kryje oburzenia. Rozmowa z Lidią Chmielewską.

Środowisko, które w 2011 roku powiesiło napisy „Bóg, Honor, Ojczyzna” chce je wymienić na nowe. Już dziś na pomniku wisi dodatkowy napis „Niepodległość”. Jak pani do tego podchodzi?
Ci ludzie zachowują się jak hieny cmentarne. Otworzyły trumnę, wyciągnęły trupa, zdarły z niego ubranie i same się w nie ubrały.

Bardzo mocne słowa. Kiedy radni głosowali nad zgodą na powieszenie nowych napisów, inicjatorzy w kuluarach sesji mówili, że pani mąż przed śmiercią zgodził się na napisy.
To kłamstwo. Inicjatorzy wieszania napisów zgłosili się do mojego męża, gdy leżał w szpitalu. Kiedy wyszedł, odpowiedział im na piśmie, że nie zgadza się na żadne zmiany na pomniku. Było to w 2011 roku, jeszcze przed pierwszą akcją wieszania napisów. Później inicjatorzy już się do męża nie zgłaszali. Do końca życia (zmarł cztery lata temu - przyp. red.) nie zmienił on swojego poglądu. Jeśli ktoś mówi, że było inaczej, kłamie.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Mikulicz

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

No tak, no bo kto by się liczył z jedną osobą, tym bardziej, że jest przeciwko jakiejś idei popieranej przez większą liczbę ludzi. Jak nie ignorowanie i nie liczenie się z jej zdaniem, to orzekanie niskiej szkodliwości społecznej. Ale już jak ktoś ukradnie batonik za 1.50 zł, to go ciągają po sądach, wlepiają grzywnę lub karę więzienia. Po prostu się z jednostką nie liczą i tyle.

plus.poranny.pl

świąteczna obniżka o 50%

Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej na pół roku!

100,00 200,00

Wyjątkowa świąteczna okazja! Tylko do 27 grudnia prenumerata cyfrowa na pół roku kosztuje aż o połowę mniej. Skorzystaj i ciesz się pełnym dostępem!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.