Matylda Witkowska

Łódzcy przedsiębiorcy uczyli się jak radzić sobie z RODO. Nowe przepisy wchodzą 25 maja

Matylda Witkowska

Od 25 obowiązywać będzie unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. Łódzcy przedsiębiorcy uczyli się, jak dostosować do niego działalność.

70 przedsiębiorców, członków łódzkiej loży Business Center Club poznało główne założenia unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Nowe przepisy będą obowiązywać przedsiębiorców od 25 maja.

RODO wprowadza ogólne założenia polityki danych osobowych. Ale dla przedsiębiorców dużo zmienia. - Dotychczas urzędnik mógł postawić zarzuty, a przedsiębiorca mógł się bronić - tłumaczy Krzysztof Borkowski z BCC. - Teraz przedsiębiorca będzie musiał powiedzieć w jaki sposób chroni dane osobowe, na jakiej podstawie i czy zna ryzyko - wyjaśnia Borkowski.

Do 25 maja firmy muszą wykonać audyt przechowywania danych osobowych z różnych działów, m.in. marketingu, sprzedaży, kadr.
- To bardzo trudne zwłaszcza dla małych i średnich firm - dodaje Borkowski.

RODO przewiduje też kary finansowe za brak ochrony danych osobowych, wynoszące nawet do 20 mln euro lub 4 proc. rocznego przychodu firmy.

Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.