Łódzkie archiwum X na tropie zbrodni. Wśród ofiar uczennice i policjanci

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Wiesław Pierzchała

Łódzkie archiwum X na tropie zbrodni. Wśród ofiar uczennice i policjanci

Wiesław Pierzchała

Coraz częściej na jaw wychodzą szczegóły zbrodni sprzed wielu lat. W rozwiązywaniu zagadek pomaga nie tylko dociekliwość policjantów, ale także postęp nauki

Zatrzymanie w Krakowie Roberta J., który miał na przełomie 1998 i 1999 roku zamordować i obedrzeć ze skóry 23-letnią studentkę, było możliwe nie tylko dzięki żmudnej pracy policjantów. Pomogli także naukowcy, którzy jako pierwsi na świecie przeprowadzili badania 3D fragmentów skóry ofiary. Pozwoliło to ustalić, w jaki sposób zadawano dziewczynie ciosy i powiązać to z umiejętnościami wyszkolonego w sportach walki Roberta J. Spektakularne zatrzymanie „Kuśnierza” to jedna z wielu spraw, którymi zajmują się archiwa X w polskich komendach.

Tajemniczymi zbrodniami, których sprawców nigdy nie wykryto, zajmuje się też czteroosobowy zespół w Łodzi. Działa od 2008 roku i wziął pod lupę już ponad sto zbrodni z woj. łódzkiego, które nie przedawniły się, a więc zostały popełnione w ciągu minionych 40 lat.

Czy istnieje zbrodnia doskonała? Które zbrodnie sprzed lat analizuje łódzkie archiwum X?" O tym przeczytasz w zamkniętej części artykułu

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wiesław Pierzchała

Jestem dziennikarzem w redakcji "Dziennika Łódzkiego". Jestem sprawozdawcą sądowym i opisuję najciekawsze procesy i rozprawy. Ponadto zajmuję się policją, prokuraturą, tematyką historyczną oraz związaną z łódzkimi zabytkami i rodami fabrykanckimi. Regularnie omawiam na łamach gazety nowe książki o tematyce historycznej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.