Łódzkie: znów rośnie liczba zakażeń koronawirusem [NAJNOWSZE DANE]

Czytaj dalej
Fot. Karol Makurat/Reporter
md

Łódzkie: znów rośnie liczba zakażeń koronawirusem [NAJNOWSZE DANE]

md

Aż 46 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano w czwartek 28 maja w województwie łódzkim. To niestety trzeci najwyższy wynik po województwach śląskim i mazowieckim.

Ostatnio tak dużą liczbę zachorowań odnotowano 7 maja, potem liczba zakażeń spadała, a były dni, że potwierdzano po sześć przypadków na dobę. Ostatnio ministerstwo zdrowia wymieniło jednak Łódzkie jako jedno z trzech niestabilnych województw.

Najnowsze 48 przypadków w regionie łódzkim potwierdzono wśród osób od pierwszego do 83 roku życia: dwojga dzieci, jednej nastoletniej dziewczynki, pięciu młodych kobiet, dziewiętnastu kobiet w średnim wieku, czterech kobiet w starszym wieku, sześciu młodych mężczyzn, sześciu mężczyzn w średnim wieku oraz trzech mężczyzn w starszym wieku.

Natomiast kolejne 22 osoby wyzdrowiały, co w sumie daje już 998 mieszkańców województwa łódzkiego, które pokonały koronawirusa. Obecnie zakażonych w regionie łódzkim jest 397 osób, liczba hospitalizowanych z podejrzeniem to 38 osób, kwarantanną objęto ponad 2,5 tys. osób, a nadzorem epidemiologicznym 738. Od początku epidemii w Łódzkiem zachorowało 1458 osób, jak dotąd zmarło 63.

W ciągu ostatniej doby w Łódzkiem wykonano 792 testy.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
md

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.