Lubuski Teatr w Zielonej Górze zaprasza na zajęcia! [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Lubuski Teatr w Zielonej Górze zaprasza na zajęcia! [WIDEO]

Leszek Kalinowski

O bezpłatnych warsztatach teatralnych, filmowych, fotograficznych, literackich rozmawiamy z Emilią Adamiszyn z działu literackiego teatru.

Lubuski Teatr przypomina o Scenie Lalkowej, prosi mieszkańców o wspomnienia, ale też zaprasza na darmowe warsztaty filmowe, fotograficzne, teatralne i literackie...
Zapraszamy do niezwykłej detektywistycznej przygody. W latach 1962-1991 działała przy Lubuskim Teatrze odrębna Scena Lalkowa. Jakie ślady po niej pozostały? W trakcie warsztatów filmowych, fotograficznych, teatralnych i literackich grupa międzypokoleniowa podąży tropami dawnej Sceny Lalkowej, a wyniki swojego śledztwa przedstawi w postaci filmu, wystawy fotograficznej i listów. Obowiązują wcześniejsze zapisy na warsztaty.

Kiedy i gdzie zaplanowaliście zajęcia z młodzieżą?
Zajęcia odbywać się będą w Lubuskim Teatrze od 26 do 30 czerwca, w godzinach 10.00-14.00. Składać się one będą z następujących bloków działań: „Reportaż filmowy”, który poprowadzi Jacek Katos. „Śladami jako tematem fotografii” zajmie się Paweł Janczaruk. Kolejny warsztat pod hasłem „Zachować ślady przedstawienia. W archiwum teatralnym” będę miała przyjemność poprowadzić sama.
„Klasyczne techniki lalkowe. Animacja” zdradzi uczestnikom spotkania Beata Sobicka-Kupczyk. I wreszcie warsztat „Jak kiedyś pisano listy, a dziś jak się pisze?” poprowadzi Anna Feleniak.

Gdzie się można zapisać?
Zapisy przyjmujemy drogą elektroniczną. Czekamy na zgłoszenia pod adresem:
[email protected]. Można też zapisać się, dzwoniąc pod numer telefonu 664 713 710. Udzielimy też szczegółowych informacji o naszych warsztatach.

Stanowią one część projektu „Halina Lubicz: ślady i nawiązania”. Na czym on polega?
W magazynach i archiwum Lubuskiego Teatru znajdują się zbiory dokumentów, lalek teatralnych, rekwizytów pozostałych po działającej w latach 1962-1991 przy Lubuskim Teatrze Sceny Lalkowej. Jej założycielką była Halina Lubicz, aktorka Lubuskiego Teatru. Przywołanie bogatej tradycji tej sceny, a także działań pedagogiczno-teatralnych Haliny Lubicz (prowadzenie korespondencji z dziećmi w imieniu postaci z przedstawień) posłużyło jako inspiracja do działań animacyjno-artystycznych.

Teatr czeka na wspomnienia?
Zależy nam też na tym, by zgłosili się do nas mieszkańcy, którzy pamiętają Scenę Lalkową i powspominali ją. Z tych opowieści, krótszych i dłuższych, powstanie reportaż filmowy. Wszystkich, którzy zechcą podzielić się wspomnieniami, zapraszamy do teatru 27 czerwca o 17.00

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.