Lustro gminy. Komentarz redaktora Tomasz Malety

Czytaj dalej
Tomasz Maleta

Lustro gminy. Komentarz redaktora Tomasz Malety

Tomasz Maleta

Gdy od stycznia 2017 roku politycy dobrej zmiany forsowali pomysł (po kilku miesiącach wycofali się z niego rakiem), by już w wyborach samorządowych 2018 roku nie mogli startować włodarze, którzy na urzędzie są dwie kadencje pod rząd, pokazywali na przykładzie telewizyjnego „Rancza” patologiczne konsekwencje zbyt długiego utrzymywania się u władzy.

Gdyby jednak dokładnie obejrzeli wszystkie sezony, to odnaleźliby w nich sytuacje, które im samym do gustu zapewne by nie przypadły. Nie ulega wątpliwości, że popularny serial komediowy z ironią i dużą uszczypliwością, ale zarazem i wielką swadą, pokazał uroki i wady sprawowania władzy na prowincji. I choć w większości była to filmowa fikcja, to patrząc na niektóre elekcje samorządowe w 2010 roku wpływ serialu na jej wyniki rzuca się w oczy.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.