Maciej Maciejewski: Może trzeba przejść na południowy sposób życia?

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Jerzy Doroszkiewicz

Maciej Maciejewski: Może trzeba przejść na południowy sposób życia?

Jerzy Doroszkiewicz

W zasadzie synoptycznie sytuacja jest normalna - mówi Maciej Maciejewski, kierownik biura prognoz meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Czy pogoda oszalała?

Maciej Maciejewski, kierownik biura prognoz meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku: Ha! Ciekawe pytanie. Można by tak domniemywać, w końcu mamy dopiero początek czerwca. W tej chwili Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia o upałach obowiązująca na obszarze prawie całej Polski. Tu na wschodzie, mamy ostrzeżenia pierwszego stopnia, ale też są. Upały powinny się utrzymać prawie do końca tygodnia, a lato kalendarzowe przecież jeszcze przed nami. Tak długi ciąg upalnych dni, tak wysokie temperatury, szczególnie, że na zachodzie kraju i w centralnej Polsce meteorolodzy spodziewają się temperatur maksymalnych przekraczających nawet 35 stopni Celsjusza, to jest to zjawisko niecodzienne.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Tak jest - drzewa, drzewa i jeszcze raz drzewa, a nie taka kamienna pustynia jak na Rynku Kościuszki. Jak się te kamienne płyty nagrzeją od słońca, to aż w nogi parzy i w twarz żar bucha. Nie ma się gdzie w cieniu schować, a było tak fajnie - wielkie liściaste topole - i komu to przeszkadzało ? Obrońcy mówią, że są drzewka w donicach - tak, tylko że tak małe (i większe nie będą), że ani z nich cienia, ani produkowanego tlenu. Jak dla mnie to jedna wielka porażka. Faktycznie przybyło miejsce w centrum na koncerty i jarmarki, ale w cieniu gdzie usiąść nie ma.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.