Zaczęła grać po namowach syna. Teraz Bogda 501 to jeden z najbardziej znanych - i pewnie najstarszych - graczy. Konsola to jej pasja.
„Piękno bez konserwantów”- sekrety dawnej urody zdradza Aleksandra Zaprutko-Janicka.
Całe życie ciągnęło go do nieodkrytych zakątków, dzikich plemion. Wymyślił survival, trenował komandosów. Niedawno znów zaskoczył. Odwiedził Dubaj, emirat, który jest synonimem luksusu
Kiedy Anna zwróciła uwagę Pedro, aby nie podglądał pań pod prysznicem, usłyszała, że ma się tym nie przejmować. Potem się przekonała, dlaczego jako jedna z nielicznych dostała osobny pokój. Więcej nie chce tam wracać.
„Wszystko może się stać” to tytuł pierwszej płyty Alicji Majewskiej od 19 lat. Z tej okazji opowiada o piosenkach i najważniejszych chwilach ze swej dotychczasowej kariery.
Franciszek Józef i Habsburgowie wzbudzali w Matejce sprzeczne uczucia. Niby zaborcy, lecz to właśnie Najjaśniejszy Pan przyczynił się do rozkwitu kariery młodego malarza.
Powojenny ład bez Kresów, za to z niemieckimi wschodnimi prowincjami wydawał się nie do przyjęcia. Szansą na odwrócenie biegu historii miała być nowa wojna.
26 października 1945 r. wszystkie nieruchomości zrujnowanej stolicy przejęło państwo. Skutki „bierutyzacji” warszawianie odczuwają do dziś.
Niedziela, 27 września 1936 roku. Adolf Hitler otwiera tysięczny kilometr autostrady III Rzeszy. Uroczystość zorganizowano na odcinku między Legnicą a Wrocławiem.
Polityczna wojna tow. Ziuka z Panem Romanem, a potem ich następców, do białości rozpalała emocje pokoleń Polaków. Skończyła się tragicznym wrześniem 1939 r.
W 1945 r. Rafał Gan-Ganowicz widział, jak ubecy zrzucają ze schodów kalekiego byłego akowca. To właśnie wtedy miał wypowiedzieć swą prywatną wojnę komunizmowi.
W białostockim sądzie okręgowym na ławie oskarżonych zasiadło czterech Czeczenów. Według śledczych i ABW mieli wspierać terrorystów islamskich. Mimo poważnych zarzutów tryskali dobrymi humorami.
Kiedy policjanci „przyjmowali córkę do informatycznej bazy poszukiwanych”, Paweł Szabelak na własną rękę przemierzał okolice Nakła i Samostrzela w poszukiwaniu Nicoli. I w końcu znalazł ją sam. Przed policją.
Po spektakularnym sukcesie w ubiegłym roku podlascy politycy PiS zdobyli większy wpływ na politykę krajową niż mieli ich poprzednicy z koalicji PO-PSL. A jak jest na regionalnej scenie politycznej?
Najwyższy szczyt Polski zdobył Włodzimierz Lenin. Wódz rewolucji wszedł tam w 1913 roku. Na jego cześć komuniści umieścili tam tablicę, którą jednak w 1968 roku zrzucił Stefan Niesiołowski.
Na temat in vitro agresywnie wypowiadają się ci, którzy mają własne dzieci albo dawno już zapomnieli, jak rozród u człowieka wygląda
Kajtek, nie masz kasy, nie masz pracy, nie masz dziewczyny, nic cię nie trzyma... - wspomina Kajtek Czyżewski, białostoczanin. I właśnie nad Tamizą uznał, że może zacząć podróżować.
Robimy zbyt duże zakupy, przegapiamy termin przydatności do spożycia, przygotowujemy zbyt obfite posiłki. A później wyrzucamy. Szkoda. Bo potrzebujących jest naprawdę wielu. Na szczęście coraz częściej bardziej odpowiedzialnie postępują sklepy i...
Nie zamieniłabym łowiectwa na fotografię, chociaż znam wielu myśliwych, którzy najpierw fotografują a później, jeśli zwierz poczeka, to polują - mówi Maria Grzywińska. - Są też tacy którzy zamienili swoją dwururkę na aparat fotograficzny
PiS ciągle jest liderem w województwie podlaskim, ale od Nowoczesnej dzieli je zaledwie 3 proc. poparcia. Na trzecie miejsce spadła PO. Poniżej progu wyborczego jest PSL.
Gracjana! - tak o niej mówią uczniowie. - Otwarta, przyjacielska, z dużą inwencją i dystansem do siebie. I nieco szalona! - Bo hiszpańskiego trzeba uczyć z sercem. To taki język - przekonuje Gracjana Chocha, nauczycielka w społecznej szkole przy...
Taka była 44-letnia Agnieszka Bogacka z Białegostoku. Poznaj jej historię, pomóż rodzinie.
Obecnie szkoła nie nadąża za uczniami. W związku z tym musimy ją urealnić - mówi Anna Zalewska, minister edukacji narodowej.
Do października Tadeusz Truskolaski miał większe pobory niż włodarze Lublina czy Rzeszowa. Teraz niemal każdy wójt w regionie przebija pensją prezydenta stolicy Podlaskiego.
Zwykły katar od razu eliminuje z pracy. Więcej - tu trzeba być nie tylko zdrowym, ale i idealnie czystym. Przed wejściem do Centrum Medycyny Doświadczalnej pracownicy biorą prysznic. Sterylne warunki to podstawa do przeprowadzenia wiarygodnych...
O takim debiucie może marzyć każdy. 24-letnia Michalina Łabacz z Suwałk na Festiwalu Filmowym w Gdyni dostała nagrodę. Jej rolę w „Wołyniu” chwalą krytycy. Określa się ją jako powiew świeżości
Paweł Albrzykowski w kuchni osiągnął poziom mistrza. I wie: pełnia smaku to zawsze harmonia potrawy z miejscem, pogodą, nastrojem - małże przy świecach albo kiełbasa z musztardą zjedzona na mrozie.
Ewa Zawadzka o tym, jakie były jej początki w szkole, o nowej reformie w edukacji i zmieniającym się podejściu do ucznia. Dziś święto nauczycieli
Książka „Mat i świat” nie podejmuje atrakcyjnych tematów. Ale dzieci chcą ją czytać. Może dlatego, że mówię w niej swoją prawdę - uważa Agnieszka Suchowierska, wyróżniona w dwóch konkursach literackich
- Szpetny, zaniedbany. Taki jest dworzec PKS w Białymstoku. - To miejsce ma swój klimat - mówi Leszek Gorbacz, który przez lata sprzedawał tutaj zapiekanki. Za kilka tygodni moloch zostanie rozebrany. A w jego miejscu, w połowie 2017 roku, stanie...
Praca w Cechowej przypomina mi jedne z ciekawszych chwil mojego życia. Do dziś przeglądam zdjęcia z szerokim uśmiechem na twarzy - opowiada Krystyna Szygałowicz, kelnerka, która pracowała w kawiarni w latach 1969 - 1971
Moje Ciało - mój wybór; Myślę, czuję, sama decyduję i No woman, no kraj - takie m.in. transparenty przyniosły kobiety na poniedziałkowy Czarny marsz. W Białymstoku było ich półtora tysiąca
W 2011 r. wykonano w Polsce oficjalnie 669 aborcji. W 1997 r., kiedy przez rok obowiązywała zliberalizowana ustawa, już blisko 4 tys. A w PRL było ich nawet pół miliona rocznie.
- Czyż nie byłoby fajnie, gdyby smok tu nad nami nagle przeleciał? Nie przeleci, ale ja mogę sobie to po różnych lekturach wyobrazić - mówi Monika Bielaczyk, uczennica IIIb ze szkoły w Płoniawach-Bramurze.
Ze skromnej, jednodniowej imprezy na Węglowej stworzył wydarzenie, które ma już zasięg nie tylko ogólnomiejski. Jędrzej Dondziło, znany także jako DJ Dtekk, w „stolicy disco polo” od kilku lat organizuje festiwal z muzyką elektroniczną, techno i...
Lody... cóż o nich można powiedzieć... Ten deser uwielbiają i dzieci, i dorośli. A w Sokółce są ludzie, którzy uwielbiają je robić. Na ich temat wiedzą chyba wszystko.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.