Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Pani Agnieszka: Byłam żoną batiuszki. Mąż mnie skrzywdził. Innym wmawiał, że jestem zła

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Agata Sawczenko

Pani Agnieszka: Byłam żoną batiuszki. Mąż mnie skrzywdził. Innym wmawiał, że jestem zła

Agata Sawczenko

Udowadniał, że on jest kimś, a ja się nie liczę. Dla nikogo. Bo pytał: Kto ci uwierzy? Bo mi, kapłanowi, każdy… - opowiada Agnieszka. Prosi, by nie podawać jej nazwiska, jednocześnie zapewniając, że opowiada nam tylko prawdę. Ale w sądzie toczą się jeszcze sprawy. Nie chce więc, aby ktokolwiek pomyślał, że próbuje manipulować.

Poznali się jeszcze w liceum. Widywali się na nabożeństwach w cerkwi, na spotkaniach prawosławnego bractwa. W końcu się poznali. On - pełen ambicji. Chciał zostać prawnikiem. Ona - po studiach teologicznych, skromna, pragnąca szczęśliwej rodziny. Takiej, która będzie się wspierać na każdym kroku. - Jestem dzieckiem alkoholika. I wiem, co to jest ból, cierpienie, brak wsparcia - mówi pani Agnieszka. Dlatego od początku wiedziała, że chce mieć więcej niż jedno dziecko. Bo jedno zostanie w końcu samo. Jeśli będzie ich więcej - będą się wspierać.

Sprawdzał komórkę, maile, nie dawał pieniędzy... By mnie upokorzyć, ubezwłasnowolnić, udowodnić, że ja nic nie znaczę

Jeśli chodzi o dzieci - tak się stało. Urodziła trójkę. Wszystko inne - gdzieś tam po drodze przepadło. Teraz Agnieszka walczy tylko o jedno - o pieniądze. Bo były mąż, niedoszły prawnik i były batiuszka - robi wszystko, by dzieci dostały od niego jak najmniej.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • Jak wyglądały początki małżeństwa pani Agnieszki
 • Jak bohaterka artykułu relacjonuje kłótnie z byłym mężem
 • O końcu małżenstwa
 • Przeczytasz też z jakimi obrażeniami Pani agnieszka trafiła do szpitala
 • Dowiesz się jakie kroki podjęła względem byłego batiuszki - cerkiew i policja.
Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Sawczenko

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.