Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Magda Gessler, Hubert Urbański, Katarzyna Dowbor - wielkie gwiazdy ekranu dają miliony swoim stacjom telewizyjnym

Czytaj dalej
Anna Gronczewska

Magda Gessler, Hubert Urbański, Katarzyna Dowbor - wielkie gwiazdy ekranu dają miliony swoim stacjom telewizyjnym

Anna Gronczewska

Dom mediowy MullenLowe MediaHub przygotował kolejny raport pokazujący, dzięki którym gwiazdom najwięcej zarabiają polskie stacje telewizyjne. Od kilku lat niekwestionowaną liderką jest tu Magda Gessler i jej „Kuchenne rewolucje”. W minionym roku zapewniła TVN aż 196 milionów zł przychodu! Drugie miejsce zajęli „Milionerzy” i Hubert Urbański, a trzecie „Nasz nowy dom” Katarzyny Dowbor.

Magda Gessler ma pewnie tylu zwolenników co przeciwników. Jedni zachwycają się jej kuchnią, osobowością. Innych po prostu drażni. Ale dzięki niej TVN zarabia miliony. Kręcąc programy do 17. już sezonu „Kuchennych rewolucji”, kilka razy odwiedziła nasz region. Niedawno na przykład była w Zgierzu, gdzie przeprowadziła rewolucje w niewielkim lokalu przy ul. 1 Maja. Nazywa się teraz „Bistro Jeż i jesz”...

Trudno uwierzyć, że Magda Gessler w lipcu tego roku skończy 65 lat. Jej ojciec, Mirosław Ikonowicz, był dziennikarzem. Jako korespondent Polskiej Agencji Prasowej pracował w różnych zakątkach świata. Zabierał ze sobą rodzinę. Magda Gessler dzieciństwo spędziła w Sofii, potem mieszkała w Hawanie, a następnie przeprowadziła się do Madrytu. Podróżowała po świecie razem ze swoim młodszym o trzy lata bratem Piotrem Ikonowiczem, znanym opozycjonistą i działaczem lewicy. W Madrycie studiowała malarstwo na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. W Hiszpanii poznała swojego pierwszego męża Volkharta Müllera, korespondenta „Spiegla”. Owocem tego związku jest urodzony w 1983 roku syn Tadeusz. Miał trzy lata, gdy jego ojciec umarł. Młoda wdowa postanowiła po śmierci męża wrócić do Polski. Wtedy to poznała Piotra Gesslera, członka rodziny znanych polskich restauratorów. Jego ojciec Zbigniew, urodzony w Łodzi, był posłem na Sejm i prowadził w Warszawie restauracje i cukiernie. Jej szwagrem został Adam Gessler, też znany warszawski restaurator, także prowadzący dziś własne telewizyjne programy kulinarne. To właśnie dzięki rodzinie Gesslerów zajęła się kuchnią. Na początku lat dziewięćdziesiątych razem z mężem Piotrem zaczęła prowadzić restaurację „U Fukiera”, która znajduje się na warszawskim starym mieście. W 1989 roku Piotrowi i Magdzie Gesslerom urodziła się córka Laura.

Katarzyna Dowbor jeździ po kraju i remontuje domy w programie „Nasz nowy dom”
Magda Gessler i jej „Kuchenne rewolucje” zarabiają dla TVN blisko 200 milionów złotych

Małżeństwo Magdy i Piotra Gesslerów rozpadło się, ale pasja kulinarna pani Magdy pozostała. Dziś jest znaną restauratorką, właścicielką kilkunastu restauracji - między innymi „Marcello”, „Polka” i „MG Eat” w Łodzi. Wielką popularność przyniósł jej program „Kuchenne rewolucje”. Odwiedza w nim różne polskie restauracje i - z większym lub mniejszym sukcesem - wyprowadza je na prostą. Od wielu lat jest związana z lekarzem Waldemarem Kozerawskim, mieszkającym na stałe w Kanadzie.

Dzięki Magdzie Gessler TVN zarabia ponad 196 milionów złotych.

Ile dzięki Magdzie Gessler zarabia TVN?

Kto daje największe przychody stacji Polsat?

Jakie przychody TVP generuje teleturniej "Jeden z Dziesięciu"?

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Gronczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.