Mają aleję lipową ku czci ofiar pod Smoleńskiem

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

Mają aleję lipową ku czci ofiar pod Smoleńskiem

Szymon Cieślak

Sesja Rady Gminy miała bardzo uroczysty charakter. Wszystko dlatego, że do Gąsawy po raz pierwszy przyjechał wojewoda kujawsko-pomorski.

Oprócz lokalnych polityków na uroczystości, które zorganizowano na hali, przyjechał także Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. To była pierwsza wizyta wojewody w Gąsawie.

Uroczystości rozpoczęły się od spotkania młodzieży z Zespołu Publicznych Szkół z Aldoną Polcyn i Marią Kordyś. Panie są siostrami Marka Uleryka z Biura Ochrony Rządu, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Na hali apel z okazji święta 3 maja pokazali uczniowie, a wojewoda wręczył nagrody zarówno laureatom konkursów kuratoryjnych, ich rodzicom i nauczycielom, jak i sportowcom oraz ich trenerom.

Na sesji Rady Gminy, która trwała o wiele krócej niż zwykle, głównym punktem było głosowanie nad uchwałą tworzącą Aleję Lipową im. Jana Pawła II poświęconą ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Głos kilkakrotnie zabierał wojewoda. Mówił zarówno o inwestycjach, o straży pożarnej, jak i gratulował gąsawianom sukcesów w hokeju na trawie. - Życzę państwu powodzenia i aby wszystkie możliwości rozwoju w gminie zostały wykorzystane i żebyście czerpali satysfakcję z życia w waszym społeczeństwie - mówił.

Aleja, którą odsłonięto, znajduje się na drodze do Szelejewa.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.