Julita Januszkiewicz

Mają ogromne sukcesy w judo. Są w kadrze narodowej

Maryla Kostyra (prawej) jest w kadrze narodowej juniorek. Wzięła udział w dwóch konsultacjach w Spale i w Bytomiu. Fot. UKS Łapy Narew Maryla Kostyra (prawej) jest w kadrze narodowej juniorek. Wzięła udział w dwóch konsultacjach w Spale i w Bytomiu.
Julita Januszkiewicz

To Maryla Kostyra i Konstancja Perajska, utalentowane zawodniczki UKS Narew Łapy. Mają szansę na start w międzynarodowych zawodach.

Jestem bardzo szczęśliwa. Spełniło się moje marzenie. To dla mnie szansa na rozwój. Będę mogła spróbować swoich sił w pucharach Europy i starać się o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy, a potem Mistrzostwa Świata – mówi zadowolona Maryla Kostyra, uczennica I LO w Łapach, tegoroczna maturzystka. Judo trenuje od dziecka.

– Maryla bardzo ciężko pracuje. W 2018 roku uczestniczyła w zgrupowaniach kadry narodowej w Giżycku, Zakopanem, Spale i w Bytomiu – chwali Piotr Pułkośnik, trener UKS Narew Łapy. Pod okiem trenerów reprezentacji dziewczyna miała możliwość trenowania z najlepszymi zawodniczkami w kraju.

Teraz Maryla przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski Juniorek, które odbędą się w marcu. Jej celem jest zdobycie złotego medalu.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.