Mała Amelia z wesołej dziewczynki zmieniła się w mroczną postać

Czytaj dalej
Fot. Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz

Mała Amelia z wesołej dziewczynki zmieniła się w mroczną postać

Jerzy Doroszkiewicz

11-letnia Amelia Gabrylewska rolą małej księżniczki podbiła widzów premierowego spektaklu opery „Turandot” . Cała rodzina żyła przygotowaniami do spektaklu.

Pan reżyser zobaczył mnie na jednym z turniejów tańca towarzyskiego - rozpoczyna opowieść Amelia. Na co dzień tańczy w klubie Kadryl. - Mam wspaniałych trenerów, to pani Justynka Cichosz i pan Gracjan Konstantynowicz - opowiada. - Tańczymy formacyjnie i już trzykrotnie byliśmy mistrzami Polski.

Kiedy pracownicy opery skontaktowali się z rodzicami dziewczynki, Amelka musiała pokazać trochę swoich umiejętności. Najpierw Marek Weiss, reżyser białostockiej „Turandot”, dużo opowiadał o roli, jaką miałaby zagrać.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.