Małopolanie przekazują rekordową kwotę na organizacje pożytku publicznego

Czytaj dalej
Fot. Aneta Zurek / Polska Press
Paulina Padzik

Małopolanie przekazują rekordową kwotę na organizacje pożytku publicznego

Paulina Padzik

Małopolanie nie skąpią pomoc potrzebującym. Łącznie przekazaliśmy w tym roku aż 67 mln zł z jednego procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). To o osiem milionów więcej niż w poprzednio. Padł kolejny rekord.

Aż 912 tys. mieszkańców województwa małopolskiego oddało jeden procent swojego podatku na organizacje pożytku publicznego - tak wynika z najnowszego zestawienia Izby Skarbowej w Krakowie. - Kwota z tego tytułu wzrasta co roku. Już ponad połowa Małopolan rozliczających podatek dochodowy wypełnia wniosek - mówi Konrad Zawada, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Krakowie.

Ponad 23 mln zł przekazano na regionalne stowarzyszenia i organizacje, niosące pomoc potrzebującym. Reszta odpisu na OPP - ok. 44 mln - trafiła na konta ogólnopolskich beneficientów.

- Chętniej się dzielimy, bo zadowolenie z poziomu życia, jest wśród Polaków coraz większe. Im większy mamy komfort, tym bardziej jesteśmy skłonni do dawania czegoś od siebie - zauważa Paweł Trzciński, socjolog.

Lubimy duże fundacje

W dalszej części tekstu przeczytasz o tym, które fundacje z Małopolski najczęściej wspieramy i na co przeznaczają one zebrane pieniądze.

 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Padzik

Dziennikarka "Gazety Krakowskiej", laureatka konkursu Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Zajmuje się tematami społecznymi i interwencyjnymi - nie tylko lokalnie. Pisze też o ciekawych ludziach i miejcach. Prowadzi programy wideo: "Zakaz wstępu" i "Dzieci mówią jak jest". Znasz sprawę, którą warto opisać lub chcesz coś zgłosić? Napisz do mnie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.