Małopolanie przekazują rekordową kwotę na organizacje pożytku publicznego

Czytaj dalej
Fot. Aneta Zurek / Polska Press
Paulina Padzik

Małopolanie przekazują rekordową kwotę na organizacje pożytku publicznego

Paulina Padzik

Małopolanie nie skąpią pomoc potrzebującym. Łącznie przekazaliśmy w tym roku aż 67 mln zł z jednego procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). To o osiem milionów więcej niż w poprzednio. Padł kolejny rekord.

Aż 912 tys. mieszkańców województwa małopolskiego oddało jeden procent swojego podatku na organizacje pożytku publicznego - tak wynika z najnowszego zestawienia Izby Skarbowej w Krakowie. - Kwota z tego tytułu wzrasta co roku. Już ponad połowa Małopolan rozliczających podatek dochodowy wypełnia wniosek - mówi Konrad Zawada, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Krakowie.

Ponad 23 mln zł przekazano na regionalne stowarzyszenia i organizacje, niosące pomoc potrzebującym. Reszta odpisu na OPP - ok. 44 mln - trafiła na konta ogólnopolskich beneficientów.

- Chętniej się dzielimy, bo zadowolenie z poziomu życia, jest wśród Polaków coraz większe. Im większy mamy komfort, tym bardziej jesteśmy skłonni do dawania czegoś od siebie - zauważa Paweł Trzciński, socjolog.

Lubimy duże fundacje

W dalszej części tekstu przeczytasz o tym, które fundacje z Małopolski najczęściej wspieramy i na co przeznaczają one zebrane pieniądze.

 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Padzik

Dziennikarka "Gazety Krakowskiej", laureatka konkursu Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Zajmuje się tematami społecznymi i interwencyjnymi - nie tylko lokalnie. Pisze też o ciekawych ludziach i miejcach. Prowadzi programy wideo: "Zakaz wstępu" i "Dzieci mówią jak jest". Znasz sprawę, którą warto opisać lub chcesz coś zgłosić? Napisz do mnie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.