Mamy mogą wracać do pracy. Dostaną vouchery na nianie

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Joanna Maciejewska

Mamy mogą wracać do pracy. Dostaną vouchery na nianie

Joanna Maciejewska

38 mln zł dofinansowania trafi na inwestycje w szpitalach, instytucjach kultury oraz projekty społeczne dla młodych rodziców, seniorów i osób niepełnosprawnych. Umowy już podpisano.

- Nasz Regionalny Program Operacyjny działa na pełnych obrotach. Do tej pory ogłosiliśmy ponad 200 naborów wniosków i zawarliśmy blisko tysiąc umów o dofinansowanie projektów. Dzielimy też kolejne środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. To ważne i oczekiwane przedsięwzięcia, a wiele z nich dotyczy wsparcia, które trafia bezpośrednio w ręce mieszkańców - tak jest chociażby w przypadku voucherów dla rodziców na pokrycie kosztów opieki nad dziećmi czy dofinansowania na instalację odnawialnych źródeł energii przy gospodarstwach domowych - mówił marszałek Piotr Całbecki.

Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dofinansowanych zostanie 37 projektów. Szczegóły poznasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.