Mamy szansę zrozumieć autyzm

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Małgorzata Goździalska

Mamy szansę zrozumieć autyzm

Małgorzata Goździalska

Starosta lipnowski wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku organizują w Lipnie otwartą konferencję pod hasłem „Zrozumieć autyzm”.

Konferencja będzie w czwartek w godzinach od 11 do 13.15 w Zespole Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie.

Co ważne dla rodziców dzieci dotkniętych autyzmem i ich przyjaciół, w trakcie konferencji pokazane zostaną przykłady dobrych praktyk i sposoby budowania systemu wsparcia dla osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin.

Podczas spotkania przedstawiony też zostanie „Program pomocy osobom autystycznym z terenów wiejskich oraz ich rodzinom”. Program ten zawiera między innymi diagnozę potrzeb leczniczo-terapeutycznych, edukacyjnych i socjalnych.

Bardzo istotnym elementem tego programu jest także prowadzenie bezpłatnych szkoleń z terapii behawioralnej dla specjalistów pracujących z osobami z autyzmem, a także rodziców i opiekunów.

Istotą programu, który zostanie przedstawiony podczas konferencji, jest również szerzenie wiedzy dotyczącej autyzmu wśród osób bezpośrednio stykających się z tym problemem na gruncie zawodowym: lekarzy, nauczycieli, pracowników pomocy społecznej na szczeblu gminnym i powiatowym. Zgłoszenia do udziału w konferencji przyjmuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lipnie.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.