Marek Michalik, prezes ŁSSE: Nie czekamy z założonymi rękami, aż inwestor sam do nas przyjdzie

Czytaj dalej
Fot. ŁSSE
Sławomir Sowa

Marek Michalik, prezes ŁSSE: Nie czekamy z założonymi rękami, aż inwestor sam do nas przyjdzie

Sławomir Sowa

Nie czekamy z założonymi rękami, aż inwestor sam do nas przyjdzie - mówi Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Niemal przy fanfarach wręczono firmie Miele Technika zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pan nawet powiedział, że takiej inwestycji nie było w Strefie od 8 lat. To jakaś wyjątkowa inwestycja? To przecież producent pralek.

Tak i nie powiedziałem tego bez kozery. Za kadencji poprzedniego zarządu Strefy nie było takiego inwestora. Owszem, rozwijały się firmy, które już w Strefie były, co oznacza, że inwestorzy, którzy w Łodzi zakotwiczyli, czuli się tu dobrze, ale nie było wielu nowych. Do mnie docierały nawet informacje, że Łódź jest po prostu omijana. Wchodziły takie firmy, jak Amazon czy Mercedes, ale nie do nas. Od czasu Procter and Gamble nie było tak znaczącej firmy, jak Miele Technika.

Marek Michalik o podsumowaniu pierwszego etapu projektu Start-up Spark, o niespodziankach w Strefie i fabryce Miele Technika

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.