Marek Twaróg: Bronić Szyszki, czyli piąty sposób na zrobienie z siebie idioty

Czytaj dalej
Marek Twaróg, redaktor naczelny DZ

Marek Twaróg: Bronić Szyszki, czyli piąty sposób na zrobienie z siebie idioty

Marek Twaróg, redaktor naczelny DZ

Najnowszym sposobem na ośmieszenie się jest próba obrony ministra Szyszki z pobłogosławionym przez niego (choć poselskim) nowym prawem do wycinki drzew.

Jest oczywiście wiele sposobów na zrobienie z siebie idioty.

Najnowszym sposobem na ośmieszenie się jest próba obrony ministra Szyszki z pobłogosławionym przez niego (choć poselskim) nowym prawem do wycinki drzew. Tutaj konserwatyści przeistoczyli się nagle w liberałów. Konserwatyści strzelali ekologów po gębach za podnoszenie kwestii smogu (bo przecież zawsze był i gadanie o tym to tylko lewacka, antyrządowa histeria - przypomnijmy). Dziś ci sami ludzie, ale już z pozycji liberałów, walczą o wolność jednostki i własność prywatną. Bo nagle okazało się, że ścięcie drzewa na własnej działce to najwyższa forma swobód obywatelskich. Z prawej bronią więc swojego człowieka do upadłego. Symbolizujący zły przepis Szyszko nie jest zatem szkodnikiem, z powodu którego poległy tysiące drzew. Jest ledwie ministrem, co to przytrafił mu się drobny błąd, który uda się naprawić. Sam prezes Kaczyński tak zdiagnozował.
A drzewa lecą.

Głupie prawo połączone z kombinatorstwem suwerena skutkuje tym, że wszyscy tną na potęgę (Katowice, Rybnik, Bielsko) i w kolejnych miejscach naszych miast widzimy gołe pnie. A także zacierającego rączki właściciela działki, który już myśli, za ile opchnie ziemię deweloperowi. O dobru wspólnym nikt nie myśli, bo wiadomo - liczy się kasa.

Nawet jeśli wciąż słyszymy o prawie do rozporządzania własnością (własnym drzewem na własnej działce), to rzecz jasna chodzi wyłącznie o kasę, interes i chciejstwo. Wsparte głupim, uchwalanym na kolanie prawem. Ile byście, szanowni oponenci, bronili ministra Szyszki, to nic tego nie zmieni. Kasa, interes, chciejstwo, głupie prawo, słaba władza.

Marek Twaróg, redaktor naczelny DZ
TWITTER: @MarekTwaróg

Marek Twaróg, redaktor naczelny DZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.