Maria Dombrowicz niezatapialna - teraz chce pomóc w bydgoskim WIOŚ

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Maria Dombrowicz niezatapialna - teraz chce pomóc w bydgoskim WIOŚ

Sławomir Bobbe

We wrześniu dyrektorem bydgoskiej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska przestała być Maria Dombrowicz, wykładowca akademicki, żona byłego prezydenta miasta Konstantego Dombrowicza. Jej umiejętności chce teraz wykorzystać Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Doktor nauk przyrodniczych Maria Dombrowicz ma bogaty dorobek zawodowy i naukowy, na który składa się kilkadziesiąt publikacji. Może też liczyć na wsparcie polityczne. Była między innymi członkiem rady nadzorczej NFOŚiGW w Toruniu (jako przedstawiciel wojewody), szefowała także Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Ze stanowiska została jednak odwołana.

Zastępca wysłana na emeryturę?

- Maria Dombrowicz ma zostać zastępcą inspektora wojewódzkiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Zastąpi na tym stanowisku Barbarę Gurzyńską, która pracuje w WIOŚ od lat. Gurzyńska jest w wieku emerytalnym, ale na emeryturę odchodzić nie chciała, zamierzała jeszcze pracować. Nie dano jej jednak wyboru i „przekonano”, by odeszła. Na jej miejsce przyjdzie Maria Dombrowicz, co ciekawe, starsza od Barbary Gurzyńskiej – dla niej jak widać na emeryturę zbyt wcześnie – komentuje nasz informator.

Co Maria Dombrowicz będzie robić w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska? Więcej o stanowiskowej karuzeli w urzędach w Bydgoszczy w artykule.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.