Matura poprawkowa 2018 w środę 22.08. MATEMATYKA ODPOWIEDZI + ARKUSZE Mamy jrozwiązane zadania z matematyki

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Lokaj
Bartosz Wojsa

Matura poprawkowa 2018 w środę 22.08. MATEMATYKA ODPOWIEDZI + ARKUSZE Mamy jrozwiązane zadania z matematyki

Bartosz Wojsa

Matura poprawkowa 2018: w środę 22 sierpnia dzień drugi. Mamy ODPOWIEDZI + ARKUSZE z matematyki. Tylko w woj. śląskim ponad 6 tys. uczniów oblało maturę w maju. Dziś wszyscy, którym powinęła się noga w pierwszym terminie, mają szansę maturę poprawić. Kilkanaście tys. uczniów przystąpowało wczoraj i przystąpi dzisiaj do matury poprawkowej z oblanego w maju przedmiotu. Mamy już dla Was rozwiązane zadania z matematyki. Sprawdźcie odpowiedzi z matury poprawkowej. Dzis także trzymamy kciuki za zdających!

Matura poprawkowa 2018 MATEMATYKA |ODPOWIEDZI + ARKUSZE|

Dzisiaj, 21 sierpnia, rozpoczynają się egzaminy maturalne w sesji poprawkowej. Zarówno pisemny, jak i ustny egzamin będzie przeprowadzany w szkołach, w których uczniowie przystępowali do matury w maju.

Egzamin pisemny we wtorek rozpoczyna się o godzinie 9.00. Z kolei egzaminy ustne będą trwały w szkołach od 21 do 22 sierpnia według harmonogramów ustalonych przez dyrekcje poszczególnych placówek.

Matura poprawkowa 2018 SPRAWDŹ ARKUSZE + ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI

W linku poniżej znajdziecie rozwiązania zadań z matematyki

MATURA POPRAWKOWA Z MATEMATYKI ARKUSZE ZADAŃ + ODPOWIEDZI

- Co istotne, egzamin w terminie poprawkowym nie jest liczony do opłaty jako kolejne podejście, więc nie podlega dodatkowej opłacie - informuje Robert Wanic, dyrektor OKE w Jaworznie.

W województwie śląskim do poprawkowej matury podejdą dokładnie 6332 osoby. Do egzaminu poprawkowego dopuszczeni są wyłącznie ci uczniowie, którzy przystępowali w maju do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej albo w części pisemnej.

Matura poprawkowa 2018 POLSKI, ANGIELSKI I MATEMATYKA

W Śląskiem egzaminy poprawkowe będą pisane z takich przedmiotów jak: języki obce - angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, a także język polski i matematyka. Najwięcej uczniów, bez zaskoczenia, oblało w maju matematykę. Dziś będzie ją pisać 4821 osób. Następny w kolejności jest angielski - oblały go 234 osoby. Na trzecim miejscu mamy język polski - 187 osób podejdzie do niego ponownie. Języki niemiecki będzie pisać 18 osób, a język francuski i hiszpański - po jednej osobie.

Jeśli chodzi natomiast o część ustną egzaminu maturalnego, okazuje się, że najwięcej osób oblało język angielski - 194 osoby. Później mamy język polski - 167 osób oraz język niemiecki - 7 osób.

To tak naprawdę ostatnia szansa na to, by zdać maturę w tym roku i załapać się jeszcze na rekrutację uzupełniającą prowadzoną na uczelniach wyższych. Ta, w zależności od uczelni i wybranego kierunku, zazwyczaj prowadzona jest jeszcze do ostatnich dni września.

Wyniki egzaminu oraz świadectwa dojrzałości będą do odbioru w szkołach 11 września w godzinach ustalonych przez placówki. Uczniowie będą mieli więc około dwa tygodnie na to, by zapisać się na wymarzony kierunek i dostarczyć dokumenty na uczelnię.
Przypomnijmy, że spośród najpopularniejszych kierunków w tym roku wyróżnia się między innymi psychologię, prawo, pedagogikę, kierunki lekarskie, dentystyczne, a także te związane z przedmiotami ścisłymi, takie jak informatyka czy mechatronika.

Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.