Menedżer Roku 2014: Gala finałowa konkursu

Czytaj dalej
redakcja

Menedżer Roku 2014: Gala finałowa konkursu

redakcja

Po raz siódmy wręczyliśmy statuetki dla najlepszych menedżerów 2014 roku w Łódzkiem.

Jacek Kaczorowski, prezes PGE GiEK, i Piotr Grabowicz, prezes firmy MCKB, zostali Menedżerami Roku 2014 w siódmej edycji konkursu "Dziennika Łódzkiego" i Loży Łódzkiej BCC. Statuetki wręczyliśmy na uroczystej gali w zrewitalizowanej fabryce Ludwika Grohmana, w której dziś mieści się siedziba Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jacek Kaczorowski zwyciężył w kategorii dużych firm. Koncern PGE GiEK jest potentatem na polskim rynku energii, w skład tego imperium wchodzą m.in. kopalnia i elektrownia Bełchatów. Kaczorowski w naszym konkursie triumfuje po raz drugi (był też Menedżerem Roku 2009) i jest to pierwszy taki przypadek w naszym konkursie.

Piotr Grabowicz, zwycięzca w kategorii małych i średnich firm, był notowany wysoko rok temu. Wtedy się nie udało, ale co się odwlecze... Prowadzona przez niego firma MCKB specjalizuje się w budowie nowoczesnych fabryk, robi jednak wyjątki - warto nadmienić, że właśnie dziełem MCKB jest imponująca rewitalizacja starej fabryki Grohmana, w której była gala.

CZYTAJ TEŻ: Menedżer Roku 2014: Zwyciężyli Jacek Kaczorowski i Piotr Grabowicz

W tym roku postanowiliśmy przyznać wyróżnienie specjalne. Otrzymał je Przemysław Andrzejak, prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Na gali po raz trzeci wręczona została nagroda Wielki Kreator, której pomysłodawcą jest Narodowe Centrum Kultury. W tym roku uhonorowano wydawnictwo Ładne Halo, którego właścicielami są Maciej Blaźniak i Joanna Guszta.

Oprócz głównych statuetek przyznaliśmy nagrodę dla partnera Polskapresse (wydawcy "Dziennika Łódzkiego") - w tym roku nagrodziliśmy Grupę Toya.

Do konkursu Menedżer Roku zgłoszono 246 kandydatów. Do finałowej dziewiątki dostali się: w kategorii dużych firm Jacek Kaczorowski (PGE GiEK), Romuald Bossakowski (ZWiK Łódź), Grzegorz Lichocik (Dachser) i Witold Napióra (Hurtap) oraz w kategorii małych i średnich firm - Piotr Grabowicz (MCKB), Krzysztof Bednarek (Ocmer), Robert Mordaka (Polimedica), Józef Szmich (Delia Cosmetics) i Jakub Wójcik (Izodom 2000). Z tego grona kapituła konkursu wybrała dwóch najlepszych.

redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.