Hanna Walenczykowska

Miasta, w tym również Bydgoszcz, stają się domem dla zwierząt

Młode puszczyki - ptaki te często żyją w miastach. Niektórzy twierdzą, że w samej Warszawie jest ich ok. 100 par. Gniazda zakłada w dziuplach. Lubią Fot. Hanna Walenczykowska Młode puszczyki - ptaki te często żyją w miastach. Niektórzy twierdzą, że w samej Warszawie jest ich ok. 100 par. Gniazda zakłada w dziuplach. Lubią stare parki i cmentarze.
Hanna Walenczykowska

Zwierzęta, które tracą swoje naturalne siedliska coraz częściej pojawiają się w miastach. Większość gatunków przystosowuje się do życia obok ludzi.

Bydgoszczanie coraz częściej spotykają na swojej drodze nieudomowione zwierzęta. Świadczy o tym liczba interwencji podejmowana przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszczy.

- W 2018 odnotowaliśmy 1.186 interwencji weterynaryjnych. Było ich o 10 procent więcej niż rok wcześniej – informuje Marta Stachowiak, rzecznik UMB. - Ponadto, służby usunęły z ulic 924 martwe zwierzęta.

Bliskie spotkania

Mieszkańcy Fordonu oraz innych, położonych blisko lasu osiedli przyzwyczaili się już nie tylko do dzików i jeży ale również do bliskiego sąsiedztwa lisów.

- U nas lisy pod wieczór przemykają ulicami – twierdzi pan Mikołaj. - Niedawno jeden z lasu wyleciał mi pod nogi, coś upolował, nie wiem co. Miał w pysku jakąś małą, czarną, kudłatą kulkę. Chciałem zrobić mu zdjęcie ale zdążyłem tylko wyjąć telefon. Rudy się zawinął i dosłownie dwa metry ode mnie czmychnął z powrotem do lasu.

Nie był to jedyny sygnał od naszych Czytelników. Były osoby, które widziały wydry pływające w Brdzie w okolicy mostów Solidarności lub mostu Królowej Jadwigi.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • jakie nieudomowione zwierzęta można spotkać w Bydgoszczy
 • gdzie w naszym mieście i jego okolicach były widziane żmije
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.