Miasto otworzy wieżę

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Czesław Wachnik

Miasto otworzy wieżę

Czesław Wachnik

Jest decyzja, że w tym roku zostanie otwarte wejście na wieżę ratusza w Świebodzinie. Takie zapewnienie złożył nam w piątek burmistrz Dariusz Bekisz.

- Najważniejsze, że mamy pieniądze na remont klatki schodowej wraz z niezbędnym zabezpieczeniem oraz zakup i montaż urządzeń, chociażby kamer mamy zabezpieczone 130 tys. zł. To powinno w zupełności wystarczyć - wyliczał burmistrz.

Dodał, że już niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy, która podejmie się remontu oraz zakupu i montażu urządzeń.

- Trudno dziś podać konkretną datę otwarcia przejścia. Ale wydaje się, że będzie to przed wakacjami. Wtedy centrum miasta stanie się niebywale atrakcyjne turystycznie. Turyści będą mogli obejrzeć ławkę Niemena, figurę sukiennika i wspiąć się na wieżę ratusza - zapowiedział burmistrz.

Wieści tak skomentował mieszkaniec Adam Smuga: - To bardzo dobra nowina. Na otwarcie wejścia czekam już chyba pięć lat. Dobrze, że się doczekam. Marzę, by w dobrą pogodę z góry oglądać miasto. I porównywać, co się w ostatnich latach zmieniło.

Czesław Wachnik

Jestem dziennikarzem Gazety Lubuskiej od 1985 roku, najczęściej w dziale terenowym, ekonomicznym, przez wiele lat prowadziłem dodatek motoryzacyjny ,,Za kierownicą''. Dziś zajmuję się głównie tym co się dzieje w Zielonej Górze oraz powiecie zielonogórskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.