Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Miasto widziane z szybowca. Z dołu nie widać zmian tak dobrze, jak z góry

Czytaj dalej
Fot. Henryk Sosnowski
Tomasz Mikulicz

Miasto widziane z szybowca. Z dołu nie widać zmian tak dobrze, jak z góry

Tomasz Mikulicz

Moją główną pasją jest lotnictwo, a że Ziemia z góry świetnie wygląda zacząłem również robić zdjęcia - mówi Henryk Sosnowski. Żałuje, że ma bardzo mało fotografii ze swoich pierwszych lotów. A był to rok 1975.

- A aparat zawsze był pod ręką. Latając na szybowcach robiło się zdjęcia tzw. punktów zwrotnych jako potwierdzenie, że tu i tu się było - wspomina Sosnowski.

Bezpłatna galeria zdjęć pana Henryka poniżej:

Jest pilotem samolotowym i szybowcowym. „Dorobił się” około 2 tys. godzin na szybowcach i ponad 2 tys. na samolotach. Ma uprawnienia instruktora. Obecnie lotnictwem para się również zawodowo, bo pracuje w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w Warszawie.

W dalszej części artykułu dowiesz się m.in.:

 • Ile zdjęć liczy kolekcja pana Henryka,
 • Jakie zmiany zauważył na przestrzeni lat
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Mikulicz

Komentarze

6
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Rewelacyjna pasja i pomysł na zdjęcia. Także pasjonuję się i zbieram zdjęcia Białegostoku i innych miast "z lotu ptaka" oraz satelitarne (Zumi). Szkoda tylko, że część zdjęć jest taka nieostra lub jakby "zamglona". Bardzo żałuję także, że redakcja tak bardzo utrudniła możliwość łatwego zachowania (zapisania na dysku, oczywiście na użytek własny) takiej wspaniałej galerii prezentując zdjęcia nie jako zwykłe zdjęcia osadzone na stronie, lecz jako tło poszczególnych stron. Kosztowało mnie to wiele czasu i klikania, ale na szczęście się udało. Dla chcącego (upartego) nic trudnego.

misiekle

Link podany w artykule nie działa - błąd 404 strona nie istnieje.

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.