Ryszard Warta

Między sercem a rozumem. Minął Tydzień: felieton Ryszarda Warty

Okolice kościoła Ducha św. to miejsce, gdzie od lat żebrzący liczą na naiwność przechodniów. Fot. Grzegorz Olkowski Okolice kościoła Ducha św. to miejsce, gdzie od lat żebrzący liczą na naiwność przechodniów.
Ryszard Warta

Z a masą sądowych relacji, jakie publikujemy w „Nowościach”, kryje się zawsze cały katalog ludzkich nieszczęść i dramatów. Są jednak wśród nich bardziej lub mniej typowe sprawy. Takie jak ta, o której pisaliśmy w ostatni wtorek. Przypomnijmy: toruński Sąd Rejonowy, nieprawomocnym jeszcze wyrokiem, skazał Jarosława W. za wielokrotne groźby karalne, jakie kierował pod adresem jezuity, ojca Zbigniewa Leczkowskiego, rektora Kościoła Akademickiego Ducha św.

Jarosław W. żebrał w kruchcie kościoła, nagabywał przechodniów i wiernych, agresywnie domagał się datków. Gdy latem zeszłego roku o. Leczkowski próbował go wyprosić, usłyszał nie tylko stek wulgarnych wyzwisk, ale też groźby. Z zapowiedziami w rodzaj: „tak cię uderzę, że zabiję” - włącznie.

Gdzieś już czytałem zupełnie idiotyczny komentarz, że co to za duchowny, który wzywa policję zamiast okazać miłosierdzie i pomóc potrzebującemu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.