Między Wschodem a Zachodem. Spór o wiekową kaplicę trwa dwanaście lat

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Między Wschodem a Zachodem. Spór o wiekową kaplicę trwa dwanaście lat

Tomasz Mikulicz

Dziś należy do katolików, jednak wybudowali ją prawosławni. Tymczasem kaplica przy ul. Szkolnej 2A ma szansę stać się zabytkiem. Budynkiem interesują się bowiem służby konserwatorskie.

Jest jednym z kandydatów, by stać się zabytkiem. Ma nie tylko bogatą historię, ale też jest ciekawy architektonicznie. Dzięki wpisowi do rejestru właściciel będzie mógł występować o pieniądze na remonty - mówi wojewódzka konserwator zabytków Małgorzata Dajnowicz.

Opiekujący się świątynią ks. Grzegorz Śniadoch twierdzi, że to nie do końca dobra informacja. - Wiadomo, że wpis do rejestru zabytków daje możliwość starania się o dotacje na remonty. Wniosek musi jednak składać właściciel, a my nim nie jesteśmy - mówi.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.