Międzynarodowe Targi Poznańskie wydadzą 70 milionów złotych na remont Areny?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Błażej Dąbkowski

Międzynarodowe Targi Poznańskie wydadzą 70 milionów złotych na remont Areny?

Błażej Dąbkowski

Zapowiadana przebudowa Hali Arena może kosztować znacznie więcej, niż zapowiadano pod koniec ubiegłego roku. Nieoficjalnie pada kwota nawet 70 milionów złotych. Pieniądze na remont wyłożą Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Wraz z początkiem 2018 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie zostały operatorem hali sportowo-widowiskowej Arena.

– W tym roku chcemy dobrze zaprojektować tę przebudowę. Obecnie przygotowujemy plan funkcjonalny

- mówił wiceprezes MTP Tomasz Kobierski. - Około września powinniśmy przystępować do przygotowywania projektu budowlanego, by od początku przyszłego roku ruszyć z pracami budowlanymi - dodawał.

Dzięki modernizacji obiekt miał się zmienić w nowoczesny i atrakcyjny, zwłaszcza dla organizatorów koncertów, czy imprez sportowych. Według władz spółki, przebudowa hali miała kosztować około 45-50 mln zł. Jak się jednak nieoficjalnie dowiedziliśmy, kwota ta może być jednak dużo wyższa.

– Od kilku miesięcy mówi się w spółce o 70 milionach złotych, czego zabrakło w oficjalnych komunikatach. Trzeba jeszcze pamiętać, że obecnie mamy ogromny problem z rynkiem wykonawczym, jeśli ceny nie spadną, spółka będzie musiała wydać jeszcze więcej. Przejęcie Areny było błędem, bo tak naprawdę nikt nie ma pomysłu na obiekt – mówi nam jeden z pracowników MTP.

Z Areną miasto od dawna ma problem. W ubiegłym tygodniu doszło do zawalenia dwóch ostrych fragmentów podwieszanego sufitu w hali Arena. Wiadomo, że w tym miesiącu w obiekcie nie odbędą się żadne zaplanowane imprezy m.in. koncert Dawida Podsiadły.

– Międzynarodowe Targi Poznańskie same podjęły decyzję o zamknięciu sali widowiskowo-sportowej. Nakazano też sprawdzenie całego sufitu podwieszanego. Wiem, że zlecono prace mające go wzmocnić

– tłumaczy Paweł Łukaszewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Czy Arenę opłaca sie remontować? Czy władze Poznania są skłonne wyłozyć pieniądze na budowę nowej hali w Poznaniu? M.in. tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.