Mieliśmy pierwsze oznaki zimy w tym sezonie

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Mieliśmy pierwsze oznaki zimy w tym sezonie

Mateusz Mazur

Na ulicach Bydgoszcz od wczesnego ranka widać było pługosolarki i pracowników, którzy dbali o bezpieczeństwo na chodnikach.

Wczoraj od samego rana nad całym miastem zebrały się chmury, z których padał drobny śnieg. Czasem opad był dość intensywny, więc mógł znacząco utrudniać poruszanie się po bydgoskich ulicach.

W porównaniu z początkiem tego tygodnia wczoraj na naszych drogach było dużo bardziej bezpiecznie. - W poniedziałek zanotowaliśmy aż kilkanaście kolizji. Natomiast we wtorek od północy były zaledwie trzy - mówi nadkomisarz Maciej Daszkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Śnieg postawił na nogi również drogowców, którzy musieli mocno zakasać rękawy i pierwszy raz w sezonie zimowym na dłużej zająć się dbaniem o jakość i bezpieczeństwo naszych jezdni.

- Pierwsze pługosolarki wyjechały na ulice w poniedziałek o 18.30, bo mieliśmy już sygnały, że we wtorek może prószyć śnieg - tłumaczy Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Kolejny wyjazd drogowców miał miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek o godzinie 3. Godzinę później w mieście pojawili się także pracownicy firm, którzy zajmują się ręcznym sypaniem piasku. - Dbaliśmy o chodniki, kładki, mosty i przystanki komunikacji miejskiej, by każdy pieszy mógł bezpiecznie się poruszać - dodaje Kosiedowski.

Również dzisiejszej nocy drogowcy mieli pełnić stałe dyżury na ulicach. - Od godziny 18 do 8 rano wszyscy będą w pełnej gotowości - zapewnił nas przed godziną 15 rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.