Mieszkańcy chcą kupić mieszkania. ZMK w Białymstoku się zgadza. Gdyby nie ta droga

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Mieszkańcy chcą kupić mieszkania. ZMK w Białymstoku się zgadza. Gdyby nie ta droga

Tomasz Mikulicz

Mieszkańcy bloku komunalnego przy ul. św. Jerzego 40 od dwóch lat walczą o wykup mieszkań. Problem stanowi uzyskanie służebności przejazdu przez drogę. Bez tego miasto nie sprzeda im mieszkań. Sprawę ma rozstrzygnąć sąd.

Odsyłali nas od Annasza do Kajfasza. Zarząd Mienia Komunalnego do zarządcy, czyli Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a KTBS do ZMK - denerwuje się Mateusz Chłus.

Mieszka w bloku komunalnym (wybudowano go w 1992 roku) przy ul. św. Jerzego 40. Jest tam 81 mieszkań. Znaczna część lokatorów chce wykupić je na własność. Dwa lata temu złożyli do miasta stosowny wniosek.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.