Mieszkańcy chcą więcej siłowni pod chmurką

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Mieszkańcy chcą więcej siłowni pod chmurką

Marek Białowąs

Wybrano wnioski, na które zagłosujemy w ramach budżetu obywatelskiego. Zainteresowaniem cieszą się miejsca do rekreacji

Do końca czerwca tego roku można było zgłaszać swoje propozycje, które miałyby zostać wykonane w ramach budżetu obywatelskiego. Teraz komisja rady miejskiej zweryfikowała te propozycje. Przeszły zadania, mieszczące się w zasadach regulaminu BO. I tak na liście znalazły się następujące inwestycje:
- rozbudowa placu zabaw z elementami siłowni zewnętrznej na ul. Wojska Polskiego w Sulechowie - wartość brutto zadania - 20 tys. zł,
- budowa siłowni zewnętrznej na terenie placu zabaw przy ul. Orkana w miejscowości Brzezie koło Sulechowa - wartość zadania 20 tys. zł,
- wykonanie siłowni zewnętrznej w Kijach - wartość zadania 20 tys. zł,
- modernizacja placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Kalsku przez wyodrębnienie, utwardzenie i wyposażeniu placu zabaw oraz gier sportowych - wartość zadania 20 tys. zł,
- budowa siłowni zewnętrznej na terenie rekreacyjnym przy sali wiejskiej w Krężołach - wartość zadania 20 tys. zł,
- modernizacja placu przeznaczonego na imprezy kulturalno - integracyjne w miejscowości Kije (w tym wykonanie instalacji elektrycznej zewnętrznej w wiacie biesiadnej) - wartość zadania 20 tys. zł. Ostatni, 7 wniosek zgłoszony przez inną osobą dotyczy praktycznie tego samego zadania.

Łączna wartość pozytywnie zweryfikowanych wniosków wynosi 140 tys. zł.

Komisja odrzuciła 5 innych propozycji. Wśród nich był m.in. pomysł zakupu defibrylatora na potrzeby mieszkańców Sulechowa (za blisko 19 tys. zł), doposażenie sali wiejskiej w Cigacicach o wartości blisko 20 tys. zł, modernizacja w Kijach remisy strażackiej i wykonanie w niej instalacji elektrycznej za 20 tys. zł oraz wykonanie 6 ławeczek z oparciami oraz z koszami na śmieci na ul. Kargowskiej i Krakowskiej w Krężołach za 20 tys. zł.

Teraz mieszkańców gminy czeka głosowanie nad wnioskami, które przeszły weryfikację. Odbędzie się ono od 1 do 30 września br.
Budżet obywatelski 2018 jest skromniejszy niż w ub. r. i wynosi 200 tys. zł. To efekt wielu zadań realizowanych przy wsparciu pieniędzy unijnych, a do których gmina musi mieć wkład własny.

- W głosowaniu rok temu brało udział wiele osób - mówi pan Andrzej z Sulechowa. - Od początku bardzo aktywni byli mieszkańcy miejscowości spoza miasta, którzy zgłaszali swoje pomysły. I w tym roku większość propozycji dotyczy wsi. Nie wiem, czym tłumaczyć, że sulechowianie wydają się być mniej kreatywni.

Warto przypomnieć, że w ramach BO 2017 zgłoszono aż 15 zadań. Rok temu najwięcej głosów zdobyła propozycja kupna miniautokaru dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie. Koszt takiego małego autobusu wyceniono na 100 tys. zł.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.