Mieszkańcy chcą więcej siłowni pod chmurką

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Mieszkańcy chcą więcej siłowni pod chmurką

Marek Białowąs

Wybrano wnioski, na które zagłosujemy w ramach budżetu obywatelskiego. Zainteresowaniem cieszą się miejsca do rekreacji

Do końca czerwca tego roku można było zgłaszać swoje propozycje, które miałyby zostać wykonane w ramach budżetu obywatelskiego. Teraz komisja rady miejskiej zweryfikowała te propozycje. Przeszły zadania, mieszczące się w zasadach regulaminu BO. I tak na liście znalazły się następujące inwestycje:
- rozbudowa placu zabaw z elementami siłowni zewnętrznej na ul. Wojska Polskiego w Sulechowie - wartość brutto zadania - 20 tys. zł,
- budowa siłowni zewnętrznej na terenie placu zabaw przy ul. Orkana w miejscowości Brzezie koło Sulechowa - wartość zadania 20 tys. zł,
- wykonanie siłowni zewnętrznej w Kijach - wartość zadania 20 tys. zł,
- modernizacja placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Kalsku przez wyodrębnienie, utwardzenie i wyposażeniu placu zabaw oraz gier sportowych - wartość zadania 20 tys. zł,
- budowa siłowni zewnętrznej na terenie rekreacyjnym przy sali wiejskiej w Krężołach - wartość zadania 20 tys. zł,
- modernizacja placu przeznaczonego na imprezy kulturalno - integracyjne w miejscowości Kije (w tym wykonanie instalacji elektrycznej zewnętrznej w wiacie biesiadnej) - wartość zadania 20 tys. zł. Ostatni, 7 wniosek zgłoszony przez inną osobą dotyczy praktycznie tego samego zadania.

Łączna wartość pozytywnie zweryfikowanych wniosków wynosi 140 tys. zł.

Komisja odrzuciła 5 innych propozycji. Wśród nich był m.in. pomysł zakupu defibrylatora na potrzeby mieszkańców Sulechowa (za blisko 19 tys. zł), doposażenie sali wiejskiej w Cigacicach o wartości blisko 20 tys. zł, modernizacja w Kijach remisy strażackiej i wykonanie w niej instalacji elektrycznej za 20 tys. zł oraz wykonanie 6 ławeczek z oparciami oraz z koszami na śmieci na ul. Kargowskiej i Krakowskiej w Krężołach za 20 tys. zł.

Teraz mieszkańców gminy czeka głosowanie nad wnioskami, które przeszły weryfikację. Odbędzie się ono od 1 do 30 września br.
Budżet obywatelski 2018 jest skromniejszy niż w ub. r. i wynosi 200 tys. zł. To efekt wielu zadań realizowanych przy wsparciu pieniędzy unijnych, a do których gmina musi mieć wkład własny.

- W głosowaniu rok temu brało udział wiele osób - mówi pan Andrzej z Sulechowa. - Od początku bardzo aktywni byli mieszkańcy miejscowości spoza miasta, którzy zgłaszali swoje pomysły. I w tym roku większość propozycji dotyczy wsi. Nie wiem, czym tłumaczyć, że sulechowianie wydają się być mniej kreatywni.

Warto przypomnieć, że w ramach BO 2017 zgłoszono aż 15 zadań. Rok temu najwięcej głosów zdobyła propozycja kupna miniautokaru dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie. Koszt takiego małego autobusu wyceniono na 100 tys. zł.

Marek Białowąs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.