Oskar Masternak

Mieszkańcy osiedla nie walczą z Kościołem. Chcą jedynie, by w ich okolicy zamiast kolejnej świątyni powstał plac zabaw

W niewielkiej odległości od planowanej budowy kościoła znajdują się już inne świątynie Fot. Facebook/Przemysław Słowik W niewielkiej odległości od planowanej budowy kościoła znajdują się już inne świątynie
Oskar Masternak

Temat budowy piątego w promieniu kilku kilometrów od osiedla Nad Rudzianką w Szczecinie kościoła budzi duże kontrowersje. Mieszkańcy zebrali podpisy pod projektem zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

- Nam, mieszkańcom potrzebny jest park, a nie obiekt sakralny, dlatego chcemy zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, który powstał w 2009 roku. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. W obrębie 2 km od działki, na której planowana jest budowa, znajduje się 5 kościołów. Uważamy, że nasze potrzeby duchowe są dzięki temu zaspokojone. Osiedle Nad Rudzianką jest osiedlem zamieszkałym głównie przez rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Dla prawidłowego rozwoju najmłodszych niezbędny jest park z wieloprofilowym placem zabaw, którego u nas brakuje. Dodatkowo z parku skorzystają rodzice oraz osoby starsze. Zapewnią im to liczne ławki oraz nasadzenia zieleni - mówią mieszkańcy osiedla, którzy organizują się za pomocą portalu społecznościowego.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Oskar Masternak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.