Sandra Soczewa

Mieszkańcy powalczą o pływalnię i kąpielisko na Winnej Górze

Mieszkańcy powalczą o pływalnię i kąpielisko na Winnej Górze Fot. M. Barden
Sandra Soczewa

- Zeszłoroczna, pierwsza edycja budżetu obywatelskiego okazała się być dużym sukcesem. Teraz przygotowujemy się już powoli do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok - mówi zastępca burmistrza Sulęcina, Iwona Walczak.

- Budżety obywatelskie to świetna sprawa. Dobrze, że dotarły do Sulęcina. Sam nie składałem pomysłu na inwestycje, ale na pewno na jakąś zagłosuję - mówi nasz Czytelnik, pan Ryszard.
W Trzemesznie już się cieszą.

Rok temu najwięcej głosów zdobył pomysł modernizacji drogi w kierunku cmentarza w Trzemesznie Lubuskim. Mieszkańcy sołectwa porozumieli się z Grochowem i solidarnie zdecydowali, że wszyscy oddadzą głos na tę samą inwestycję. - Zależało nam na tym, żeby nasz pomysł wygrał. Sołectwa w pojedynkę nie mają szans z Sulęcinem - wyjaśniał nam sołtys Grochowa, Tomasz Terech.
Inne zwycięskie inwestycje sprzed roku to odbudowa kąpieliska na Winnej Górze, zakup kontenera na szatnię dla zawodników wraz z toaletą dla widowni oraz zakup ławek dla kibiców na boisku do piłki nożnej w Żubrowie, stworzenie bezpiecznej drogi do szkoły (ul. Dikusa) oraz utwardzenie drogi przy ul. Wąskiej w Sulęcinie. - Wszystkie zwycięskie pomysły są w trakcie realizacji - mówi Iwona Walczak.

Na Winnej Górze praca wre, o czym Jan Zaborowski informuje na Facebooku na profilu „Kąpielisko miejskie Sulęcin - odbudowa”. Wycięto tam drzewa, teren będzie wyrównany. - W nowej edycji budżetu jest też pomysł na kontynuację odbudowy kąpieliska i m.in. ustawienia w tym miejscu oświetlenia - mówi burmistrz. Sportowy kontener dla Żubrowa jest zamówiony, a drogi zaprojektowane. - Sądzę, że potrzebujemy dwóch miesięcy, by ostatecznie zakończyć te inwestycje - wyjaśnia Walczak.

Nowe pomysły już zgłoszone
Do końca kwietnia mieszkańcy zgłaszali swoje pomysły do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Dziś już wiemy, że pomysłów zakwalifikowanych do etapu głosowania jest 17. W tym roku też wygra pięć pomysłów i każdy z nich może być wart po 100 tys. zł. Obywatelskie pomysły dotyczą inwestycji z terenu miasta oraz sołectw.

Dowiedzieliśmy się, że w tym roku będzie można zagłosować na drugi etap odbudowy kąpieliska oraz budowę wielofunkcyjnego boiska w Tursku (rok temu ten pomysł zebrał za mało głosów). Ale jest też pomysł, który ma szansę na zdobycie największej liczby głosów... - To pomysł stworzenia dokumentacji dla przyszkolnej pływalni. Miałaby ona służyć wszystkim mieszkańcom. Przede wszystkim przedszkolaki i uczniowie z terenu naszej gminy mieliby organizowane na niej lekcje wychowania fizycznego, a popołudniu mogłaby ona być typową, komercyjną pływalnią - opowiada Iwona Walczak.

Wszystkie pomysły poznamy już niedługo, a głosowanie na obywatelskie inwestycje ruszy z początkiem lipca.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.