Mieszkańcy sami płacą za chodnik i wycinkę gałęzi

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Katarzyna Dworska

Mieszkańcy sami płacą za chodnik i wycinkę gałęzi

Katarzyna Dworska

Przy Betoniarzy działa wspólnota mieszkaniowa. Mimo że teren przy budynku do nich nie należy, to lokatorzy bloku o niego dbają.

Przez kilka lat mieszkańcy nieruchomości na bydgoskich Kapuściskach próbowali wynegocjować z ratuszem remont chodnika. - Mieszka u nas wiele starszych osób, które ze względu na swój wiek mają problemy z poruszaniem się - opowiada nasza Czytelniczka. - Miarka się przebrała, gdy jedna z sąsiadek przewróciła się przez nierówną nawierzchnię i się połamała.

Za pieniądze z funduszu remontowego wspólnota wymieniła w tym roku cały chodnik. - Zrobiliśmy to mimo że ten teren nie jest naszą własnością, ale już nie było rady - wspomina starsza pani. - Gdy zimą zamarzały kałużę, baliśmy się wychodzić z domu. Pod blokiem powstawało prawdziwe lodowisko. Nie raz widziałam jak spacerujący się wywracali.

Teraz problemem lokatorów bloku przy Betoniarzy są wysokie drzewa, których gałęzie zasłaniały okna. - Znajdują się poza działką, która jest naszą własnością - mówi Czytelniczka. - I to właściciel gruntu powinien o nie zadbać. Ale znowu musieliśmy sami zapłacić za obcięcie tych gałęzi. Przyjechała wczoraj firma, popracowała godzinkę i po sprawie. Tylko dlaczego teraz jest tak, że to my musimy za wszystko płacić? Przecież tymi drzewami powinien zająć się ktoś z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska albo miejski ogrodnik.

Z pytaniem o to, kto powinien dbać o teren znajdujący się przed blokiem zwróciliśmy się do urzędu miasta. Wciąż czekamy na odpowiedź. Do sprawy wrócimy.

Katarzyna Dworska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.