Łukasz Koleśnik

Mieszkańcy tworzą mapę zagrożeń

Kilka spotkań konsultacyjnych już się odbyło. Wkrótce kolejne. Fot. Komenda Powiatowa Policji Krosno Odrzańskie Kilka spotkań konsultacyjnych już się odbyło. Wkrótce kolejne.
Łukasz Koleśnik

Komenda powiatowa policji pracuje nad mapą zagrożeń. Trwają konsultacje z mieszkańcami. Można również wypełniać ankiety.

- W związku z chęcią uzyskania od mieszkańców jak najwięcej informacji, dotyczących zagrożeń, jakie występując na terenie powiatu krośnieńskiego, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniach konsultacyjnych - informuje rzecznik policji Justyna Kulka. - Udostępniamy również ankietę, którą każdy może wypełnić anonimowo i dostarczyć ją do Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Ostatnie rozwiązanie jest szczególnie dogodne dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w konsultacjach. Ankietę można pobrać ze strony internetowej krośnieńskiej komendy policji. Jak jednak podkreślają policjanci, warto przyjść na spotkania i porozmawiać o możliwych zagrożeniach. Takie konsultacje odbyły się w gminie Gubin.

Gdzie odbędą się następne konsultacje? We wtorek, 16 lutego, o godz. 11.00 rozpocznie się spotkanie w krośnieńskim klubie garnizonowym przy ul. Poznańskiej. Dwa dni później odbędą się kolejne spotkania: w świetlicy w Dąbiu o godz. 10.00 oraz w urzędzie w Bobrowicach o godz. 14.00. Oprócz tego w świetlicy wiejskiej w Maszewie, o godz. 14.00 rozpocznie się debata społeczna na temat zagrożeń.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.